Możemy już jeździć do Miasteczka Twinpigs - Westernowego Parku Rozrywki w Żorach. Dziki Zachód otwarto dzisiaj w samo południe. Gości do miasteczka zapraszali Indianie i kowboje na szczudłach. Po oficjalnych przemowach, western poświęcił ksiądz Stanisław Gańczorz, proboszcz z parafii w Śródmieściu. Dwaj inni księża w kowbojskich kapeluszach zaśpiewali w stylu country. Na koniec Bracia Kurkowi odpalili armatkę.

To był tylko przedsmak tego, co czeka nas w westernie. Byliśmy świadkami napadu na bank i zabójstwa bankiera! Na straży czuwał jednak Szeryf, który przywrócił porządek w miasteczku. Oglądaliśmy jego pojedynek na rewolwery. Strzałem w prosto w serce zabił bandytę. Po tym efektownym pokazie mogliśmy w spokoju zacząć zwiedzanie 14 obiektów westernowych, stojących przy głównej ulicy.

Na początek wzięliśmy udział w zabawach rodem z Dzikiego Zachodu. Przed Stodołą zatańczyliśmy kankana , a potem postrzelaliśmy z łuku jak prawdziwi Indianie. Zapytaliśmy też o humory gości w Saloonie. Spotkaliśmy tam pana Czesława Grodka, który raczył się drinkiem o nazwie Sheriff, na bazie whisky, likieru kawowego i gazowanej wody (kosztował 12 zł). My sami spragnieni dalszych wrażeń poszukaliśmy złota w wodzie, a potem wspięliśmy się na ściankę wspinaczkową. Z 13 metrów widzieliśmy jak pan Andrzej z synkiem Kacperkiem doił sztuczną krowę, która dawała prawdziwe mleko!

Zmęczeni wyśmienitą zabawą udaliśmy się do Kawiarni Strong Horse Cofee, gdzie wypiliśmy Carmel Coffee Shot. To espresso z lodami i karmelem za 12,90 zł.
Z westernu nie mogliśmy wyjść bez pamiątkowych gadżetów. W sklepie Texas&Indian Store kupiliśmy zaklinacza snów za 5,90 zł i ponczo za nieco ponad 100 zł. Potem w sklepie Western Shop skusiliśmy się na patelnię miłości za 14,90 zł i papier toaletowy z nadrukiem banknotów - dolarów za 10,90.


Tajemnicze Podziemie i rollercoaster jeszcze poczekają
Do końca roku będzie więcej atrakcji, ale będzie drożej
Wkrótce zostanie otwarta także restauracja meksykańska i amerykańska. W połowie lipca będzie gotowy Western Hotel. - Otworzymy część meksykańską z multimedialną grą dla całej rodziny - Desperados, ekstremalną karuzelą trapera. Będziemy też chodzić po Tajemniczym Podziemiu. To będzie trójwymiarowy zjazd do najbardziej odległych zakamarków starej kopalni - mówi Rafał Kolasa, prezes "Miasteczko Twinpigs" Spółka z o.o., dzierżawca westernu.

Z kolei w czwartym kwartale będzie gotowy rollercoaster ukryty w Górach Skalistych. Wtedy za ceny biletów zapłacimy 10 zł więcej. Na wiosnę czekają nas kolejne atrakcje, w tym m.in.: park linowy zawieszony na skałach, zjazd tyrolką w szponach sępa, wioska indiańska, czy karuzela Top Spin. Na razie western jest czynny codziennie w godzinach od 9 do 19.Polub nas na Facebooku:
http://www.facebook.com/ZoryNM

Komentarze (21)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

1313 (gość)

I dobrze przynajmniej wydali te pieniądze na coś a nie delikatnie mówiąc zmarnowali jak w innych miastach i urzędach gdzie nie można się doprosić zwykłego placu zabaw dla dzieci czy parkingu.

mkjd (gość) (Adam)

Ot i całe sedno, ale Polacy to taki taki naród, że lubi narzekać jeszcze nie widział, a już mu się nie podoba i ciągle narzekają, że za drogo, za daleko , za wysoko , za kolorowo itp . Co by nie zrobiono zawsze się jakiś znajdzie co mu się nie spodoba. A jak się nie podoba to siedzi w domu na d... i ogląda kolejny numer gazetki z supermarketu z "promocjami" i "gratisami".

max (gość)

Przecież za taką cenę tyle rozrywkowego czasu to nigdzie nie dostaniemy!

Czasami mam wrażenie, że ludzie wylewają jad z nudów. Domyślam się, że nawet nie ruszyli się z domu, żeby zobaczyć. :/ Haters gonna hate...

czytelnik (gość)

Przepraszam, Pani Śleziona ale czy są tam krowie placki i remiza strażacka?
Było by bardziej realistycznie.
Teraz jak ktoś zapyta mnie gdzie mieszkam, nie będę mówił że w przepięknym starym grodzie,tylko powiem, że tam gdzie krowy zawracają, na pewno więcej ludzi będzie wiedziało gdzie to jest.

czytelnik (gość) (k.sleziona@...)

Pani Śleziona, Kurier Żorski to my już mamy i to w skrzynce za darmo.
Nie musimy kupować dodatku Żorskiego w Dzienniku Zachodnim.
Tam piszą to samo, jeśli Pani rozumie co mam na myśli.

czytelnik (gość) (seniorka)

Witam.
Bardzo trafna uwaga.
Jestem ciekaw, co o tym całym "Miasteczku..." myślą Miłośninicy Miasta Żor? Drugi Kraków, 1272 rok, mury obronne, zabytkowy kościół, Książe Władysław...historia miasta o którym napisano wiele książek przez Naszych Znakomitych Mieszkańców i nie tylko, a tu jak Filip z konopi dziki zachód.
Najgorsza rozrywka jaką uprawiali zaganiacze bydła, czyżby większość Żożan tęskniła za ojcowizną.
I ta nazwa?!

Adam (gość)

Dlaczego wszystko krytykujecie? Gdyby ten park powstał w Rybniku, Jastrzębiu czy Wodzisławiu, wszyscy by pisali, że w Żorach nikt nic nie robi, że dziura itp. Kiedy ktoś coś zrobi to znów źle, bo albo za późno albo za drogo. 39,90 zł nie jest może niską ceną, ale jeśli w cenie zawierają się atrackje parku (rollercoaster, planetarium, kino 5D i inne) to chyba nie jest to ogromny koszt. Wejście do każdego parku rozrywki kosztuje a w większości za część lub wszystkie atrakcje płaci się dodatkowo. Idąc do kawiarni na kawę też trzeba za nią zapłacić. Niestety rozrywka nie jest darmowa. Nawet rozrywka w domu przy tv kosztuje, abonament za płatną platformę i zgrzewka piwa - za to też trzeba zapłacić. Przestańcie narzekać tylko cieszcie się, że komuś coś chce sie zrobić i będzie gdzie wujść z dzieckiem poza mury blokowiska.

seniorka (gość)

Odnoszę wrażenie,że "Miasteczko ...." to realizacja chłopięcych marzeń naszego prezydenta za publiczną kasę. Atrakcją to by było 30 lat temu....!!!

Katarzyna Śleziona DZ

Info od Tomasza Weseckiego z "Miasteczko Twinpigs" Spółka z o.o.: "Rzeczywiście, przez pierwszy dni będzie obowiązywać promocyjna cena – 50% rabatu od oficjalnego cennika. Strona www już działa. O zmianach w cenniku będziemy informować na bieżąco, na pewno rabat zostanie zmniejszony w momencie oddania kolejnych atrakcji".

mieszkaniec (gość)

Cennik może i jest na stronie, ale rzeczywistość jest inna. Byłem, widziałem, więc chyba jednak wiem lepiej, że do odwołania bilet normalny kosztuje 19,90 zł.

kaktusnadłoni (gość)

Takie aaa-trakcje dzikiego zachodu mnie nie interesują.
Chciałbym jednak pójść do planetarium 3D i kina cinema5D, jeszcze w takich przybytkach nie byłem. Tyle że nikt nie wybiera się do kina by zwiedzić kino, a na film. Na konkretny film. W związku z tym pytanie do organizatorów, czy w tych wymienionych przybytkach będzie coś ciekawego by się na to wybrać czy są one dla tych co głównie idą zobaczyć sztuczną krowę i zabijanie bankiera.