Lekkomyślność turystów zdaje się nie mieć granic! Przez weekend ratownicy GOPR poszukiwali pod Pilskiem pary turystów... których zaskoczył zmrok! Dzień później ktoś robił sobie głupie żarty i puszczał sygnały świetlne w nocy - przez 8 godz. 30 ratowników... szukało więc wiatru w polu.

Akcja ratowników GOPR pod Pilskiem. Turystów zaskoczył... zmrok

Do zdarzenia doszło 18 października w Beskidzie Żywieckim.

W sobotę o godzinie 19:40 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazało ratownikowi dyżurnemu w CSR zgłoszenie o turystach znajdujących się na szlaku czerwonym w rejonie Hali Miziowej, którzy na wycieczkę nie zabrali oświetlenia.

Jak poinformował nas Patryk Pudełko, rzecznik beskidzkiej grupy GOPR - Ciekawostką jest tutaj fakt, że turyści dzwoniąc pod 112... wyciągnęli najprawdopodobniej kartę SIM z telefonu, przez co dyspozytor nie posiadał numeru telefonu zaginionych turystów.

Do akcji ruszyło 6. ratowników - część pieszo a część na quadach. Przeszukiwano szlak czerwony Hala Miziowa – Rysianka oraz Hala Miziowa – Przełęcz Glinne.

Po ponad godzinie, ok. 21:00 udało się odnaleźć zaginionych czterdziestoletnich turystów z woj. dolnośląskiego.

Dzień później - kolejna absurdalna akcja! Ktoś sobie robił żarty...

W nocy z niedzieli na poniedziałek trwały poszukiwanie w rejonie Bukowskiego Gronia.

O godzinie 19:00 Centralna Stacja Ratunkowa otrzymała zgłoszenie z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej o nadawanych sygnałach świetlnych, zauważonych na północnych zboczach Bukowskiego Gronia. Rozpoczęto działania poszukiwawcze, w których udział wzięło 30 ratowników oraz dwa zespoły przewodników z psami poszukiwawczymi.

Wyprawa zakończyła się o 3 nad ranem.

Zgłoszenie okazało się fałszywym alarmem.


Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jolik (gość)

TRZEBA IM BYŁO WYSTAWIĆ RACHUNEK PO 10 000 zł to by sobie nie robili żartów--------GOPR -uczcie się od krajów alpejskich