Zapowiadana od kilku lat ogromna inwestycja w komunikację publiczną wreszcie może się ziścić. Chodzi o budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego w miejscu obecnego dworca autobusowego w Żorach przy ul. Męczenników Oświęcimskich. Miasto pozyskało na ten cel aż 5,6 mln złotych ze środków unijnych.

Będzie centrum przesiadkowe w Żorach! Miasto dostanie 5,6 mln złotych na przebudowę dworca - WIZUALIZACJEBudowa centrum przesiadkowego, które połączy ruch samochodowy, rowerowy i autobusowy, zapowiadana była już od dawna. Została ujęta w planie zrównoważonej mobilności, który rada miasta przyjęła w kwietniu ubiegłego roku.To kluczowa inwestycja dla zsynchronizowania transportu w mieście, choć jak podkreślają niektórzy, lepszą lokalizacją byłaby okolica dworca PKP.

W ramach tej inwestycji zaplanowano budowę centrum przesiadkowego w miejscu obecnego dworca autobusowego. Będzie to nowoczesny, przeszklony budynek z poczekalnią i peronami do odjazdu autobusów. Wybudowana zostanie również droga rowerowa wzdłuż al. Jana Pawła II łącząca centrum miasta, osiedla i miejsca pracy.

- Poprzez realizację inwestycji zależy nam na zwiększeniu atrakcyjności transportu publicznego dla pasażerów i wzroście bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Celem jest także rozwój infrastruktury zachęcającej do wykorzystania roweru jako ekologicznego środka komunikacji, a tym samym promowanie alternatywnych wobec samochodu form przemieszczania się – przyznaje Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory. Warto dodać, że całkowity koszt nowej inwestycji wyniesie 8,6 mln złotych, natomiast aż 5,6 mln zł będzie pochodzić z dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Budowa w tym roku, bo projekt zaplanowano na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018.


Polecamy Państwa uwadze!POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!