Biegacz z Żor Andrzej Wereszczak wygrał Ultrabalaton na Węgrzech

Arch. Andrzeja Wereszczaka
Andrzej Wereszczak z grupy biegowej HRmax Żory jako pierwszy Polak zwyciężył w ultramaratonie nad węgierskim jeziorem Balaton. "Ultrabalaton", bo taką nazwę mają te zawody biegowe, są jednym z najtrudniejszych tego typu wydarzeń w Europie.

„Ultrabalaton” to bieg dookoła jeziora Balaton na Węgrzech. Żorzanin pokonał ten dystans (221 km) w 23h:08min:09sek! - Obecnie Andrzej Wereszczak jest czołowym polskim ultra maratończykiem, o którym piszą największe portale biegowe w naszym kraju. W tym roku wystartował w trzech ultramaratonach, z czego dwa z przerwą czterotygodniową o dystansie powyżej 200 km. Niecały miesiąc po zwycięstwie na Węgrzech wystartował w 24-godzinnym ultramaratonie w Dąbrowie Górniczej, gdzie przebiegł 233 km wygrywając całe zawody. Jego ostatni start w ultramaratonie pokazał, że Andrzej obecnie jest niedościgniony na tak długich dystansach, ponieważ pokonał wszystkich współbiegaczy zwyciężając „Szychtę na Gichcie” - informują w Urzędzie Miasta Żory.

We wrześniu 2017 roku Andrzej Wereszczak wraz z 16 innymi biegaczami, był reprezentantem Polski w Spartathlonie, biegu z Aten do Sparty, gdzie meta znajduje się pod pomnikiem legendarnego Leonidasa. Ukończył ten bieg z wynikiem 29 godzin i 29 minut. Jest 10 Polakiem z 41, którzy dobiegli do mety w 34-letniej historii Spartathlonu.