226 nowych mieszkań ma powstać na os. Pawlikowskiego. Właśnie ruszyła budowa dwóch nowych bloków mieszkalnych, o numerach 4 i 5. Symboliczny pierwszy sztych rozpoczął prace, które potrwają ponad rok.

Co budują przy Alei Zjednoczonej Europy? To 226 nowych mieszkań [ZDJĘCIA]To dwa z pięciu planowanych budynków, mających łącznie pomieścić aż 420 mieszkań. Budowa prowadzona jest przez Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o. w Żorach, a teren pod inwestycję został przekazany przez miasto. Wszystko wskazuje na to, że budynki zostaną oddane do użytku w pierwszej połowie 2018 roku. Przetarg na budowę wygrała firma Eltak z Żor. - Planowane oddanie do użytku dwóch budowanych bloków to przełom wiosny i lata 2018 roku. Będzie to 226 nowych lokali czynszowych - mówi Adrian Lubszczyk z Biura Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

Kto może ubiegać się o nowoczesne mieszkanie? - Nie ma ograniczeń. Program powstał z myślą o młodych rodzinach, dlatego chcemy zachęcić przede wszystkim tych mieszkańców, ale każdy może starać się o takie mieszkanie. W tym celu należy wypełnić ankietę początkową na stronie mieszkanie.ztkzory.pl, a w późniejszym etapie sprawdzane będą dokumenty weryfikacyjne, aby sprawdzić, czy chętni spełniają kryterium dochodowe, konieczne do wynajmowania takiego mieszkania - wyjaśnia Adrian Lubszczyk.

Powierzchnia nowo budowanych mieszkań będzie wynosić od 50 do 64 m kw. Lokale będą miały od jednego do czterech pokoi mieszkalnych oraz łazienkę i balkon. Oprócz tego, do dyspozycji lokatorów będzie ogród i pomieszczenie gospodarcze. W podziemiach bloków znajdować się będą garaże, a poruszanie się będą ułatwiały windy. Cały teren będzie monitorowany, mają powstać też place zabaw.

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!