(© archiwum)

Rozpraw się z mitami dotyczącymi snu i śpij spokojnie!

Popełniamy wiele błędów, wierząc w mity na temat snu. Błędne jest przeświadczenie, że możemy odespać podczas weekendu nieprzespane wcześniej godziny. Nieprawdą jest, że uczucie senności za kierownicą niweluje głośna muzyka i świeże powietrze. Nic nie zadziała lepiej niż postój i wypoczynek. Okazuje się także, że „liczenie owiec” po przebudzeniu w nocy nie pomoże nam ponownie zasnąć. Wbrew pozorom lepiej zadziała wyjście z łóżka. Mitem jest również przekonanie, że powinniśmy spać 8 godzin – optymalna ilość snu dla każdego z nas jest inna. Także chrapanie nie zawsze jest czymś naturalnym.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

nareszcie pocieszenie, od kiedy pamiętam spałem nie więcej niż 5-6 godzin i tak pozostało, a czuję się wypoczęty. Myślałem, że jest coś nie tak ze mną.