Fabryka Euros w Warszowicach jest już gotowa. Pracę może w niej znaleźć nawet 230 pracowników fizycznych. W zakładzie zlokalizowanym na terenie jastrzębsko-żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej będą produkowane śmigła do elektrowni wiatrowych.

W Warszowicach powstał zakład produkujący śmigła do elektrowni wiatrowych. Nowoczesna hala produkcyjna ma powierzchnię 14 tys. m kw. Powstała dzięki unijnemu dofinansowaniu. Wartość całego projektu to ponad 57 mln zł. Kwota dofinansowania ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi ponad 23 mln zł.
Celem przedsięwzięcia było wybudowanie hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem socjalnym wraz z infrastrukturą techniczną oraz zakupieniu i wytworzeniu linii technologicznej do produkcji śmigieł wirnika (łopat) do elektrowni wiatrowych.

Zatrudnij się w Euros w WarszowicachChcesz pracować w fabryce Euros w Warszowicach? Swoje podanie oraz CV wyślij na adres mailowy: tokarczyk@eurospolska.pl lub dostarcz je osobiście do siedziby firmy mieszczącej się w Warszowicach przy ul. Gajowej 5A. Więcej szczegółów można uzyskać pod numerami telefonu: 32/ 47 89 211 lub 32/ 47 89 214.

EUROS jest wiodącym niezależnym światowym producentem oraz dostawcą rozwiązań technologicznych i licencji produkcyjnych w zakresie śmigieł do elektrowni wiatrowych. Od 2000 r. Euros dostarcza łopaty różnym producentom turbin na całym świecie. Do tej pory firma skonstruowała oraz wyprodukowała ponad 20 różnych typów łopat śmigieł.

Polub nas na Facebooku

"EUROS powstał w 1996 r. w Berlinie w Niemczech jako biuro rozwojowe dla produkcji łopat śmigieł. Od początku wysoko wykwalifikowani inżynierowie EUROS zajmują się projektowaniem oraz optymalizacją łopat do turbin wiatrowych powyżej 600 kW. W roku 1999 utworzono pierwszy, w roku 2008 drugi zakład produkcyjny w południowej Polsce. Region ten znany jest dobrze ze swojego doświadczenia w produkcji szybowców, dostarcza więc pracowników o wysokich umiejętnościach w technologii włókien szklanych. Dzięki ścisłej współpracy polskich i niemieckich inżynierów produkowane są zoptymalizowane łopaty śmigieł o wysokiej jakości" - czytamy na stronie Euros Polska.


Fabryka Euros w Warszowicach jest już gotowa - potrzebna inwestycja?

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

bob budowniczy (gość)

Hala znajduje się na terenie Żor. Rozbudowane JBG2 jak i EUROS są w granicy Żor.

krecik (gość)

A co się tym tak UM Żory chwali, przeciez to w Warszowicach powiat Pszczyna:):):)
Ale może kogoś z Żor przyjmą do roboty.

rumun (gość)

nie skądże - niepotrzebna - siedzielibyśmy spokojnie na bezrobotnym, a tak co - trzeba iść na l4 :) Idiotyczne pytanie na koniec artykułu pewnie KAKA :)