Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żywe rekiny w Żorach [ZDJĘCIA]

Katarzyna Śleziona
Żywe rekiny w Żorach
Żywe rekiny w Żorach Żywe Rekiny SOS Sea
Żywe rekiny w Żorach będziemy mogli zobaczyć już 24 grudnia na żorskim Rynku! Mobilne rekinarium będzie czynne aż do 29 grudnia w godzinach od 10 do 18. Czy wiecie, jak wygląda reking leopard, czarnopłetwy, wąsaty i koralowy? Przekonacie się, wybierając się na nasz Rynek.

Żywe rekiny w Żorach

Największe w Europie mobile rekinarium wkrótce przyjedzie do Żor. Olbrzymie akwarium z żywymi rekinami i 15 tys. litrów morskiej wody stanie na Rynku! Zobaczymy w nim 4 rekiny: koralowego, wąsatego, czarnopłetwego i leopardziego.

Co ważne nad akwarium znajduje się laboratorium, w którym czuwa się nad niełatwą technologią utrzymania równowagi i stabilności środowiska niezbędnego dla życia rekinów.

Rekiny będzie można oglądać od 24 do 29 grudnia w godzinach od 10 do 18.

Bilety kosztują 8 złotych - ulgowe (dla każdej osoby upoważnionej do zniżek - dzieci, studenci, emeryci) i 12 złotych - normalne.

- Nasze objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury. Czy wiesz, że znamy ponad 500 gatunków rekinów? Że w ciągu ostatnich 20 lat, prawie połowa z nich została wymordowana? To ma katastrofalny wpływ na faunę. Dlatego we współpracy z naukowcami i renomowanymi akwarystami morskimi na całym świecie staramy się stworzyć tzw „Bank dla Natury” - mówi Jacek Adamczewski, manager Żywe Rekiny SOS Sea, które organizuje akcję.

- Rekiny są na ziemi od 350 mln. lat, a ich największym zagrożeniem jest człowiek. Dlaczego?
PONIEWAŻ SIĘ ICH BOIMY. Naszym celem jest obalenie mitu o krwiożerczości rekinów. Rekiny zabijają rocznie 5 do 10 osób, podczas gdy człowiek w tym samym czasie zabija 50 do 100 mln sztuk rekinów. KTO JEST BARDZIEJ KRWIOŻERCZY? Dlatego przyjeżdżamy do Was z tym wyjątkowym pokazem - dodaje Jacek Adamczewski.

- Zapewnienie odpowiednich warunków i utrzymanie równowagi biologicznej dla rekinów w akwarium to bardzo ekstremalne wyzwanie. To przedsięwzięcie było poprzedzone latami badań i jest oparte o skomplikowaną maszynerię. Wiedzę na temat sztucznego środowiska dla rekinów posiada jedynie kilka osób na świecie wśród nich jest właściciel tego akwarium człowiek, który poświęcił swoje życie dla ratowania rekinów - Fabryce Lesieur – naukowiec, ekolog, biolog morski i były współpracownik legendarnego Jacquesa Cousteau. Człowiek który wędruje ze swoim akwarium po miastach Europy aby przekonać ludzi do konieczności utrzymania równowagi życia morskiego - mówi Jacek Adamczewski.

Polub nas na Facebooku

Zobacz zdjęcia tego, jak będzie wyglądać rekinarium!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto