Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żywe rekiny w Żorach [ZDJĘCIA]

Katarzyna Śleziona
Żywe rekiny w Żorach
Żywe rekiny w Żorach Żywe Rekiny SOS Sea
Żywe rekiny w Żorach będziemy mogli zobaczyć już 24 grudnia na żorskim Rynku! Mobilne rekinarium będzie czynne aż do 29 grudnia w godzinach od 10 do 18. Czy wiecie, jak wygląda reking leopard, czarnopłetwy, wąsaty i koralowy? Przekonacie się, wybierając się na nasz Rynek.

Żywe rekiny w Żorach

Największe w Europie mobile rekinarium wkrótce przyjedzie do Żor. Olbrzymie akwarium z żywymi rekinami i 15 tys. litrów morskiej wody stanie na Rynku! Zobaczymy w nim 4 rekiny: koralowego, wąsatego, czarnopłetwego i leopardziego.

Co ważne nad akwarium znajduje się laboratorium, w którym czuwa się nad niełatwą technologią utrzymania równowagi i stabilności środowiska niezbędnego dla życia rekinów.

Rekiny będzie można oglądać od 24 do 29 grudnia w godzinach od 10 do 18.

Bilety kosztują 8 złotych - ulgowe (dla każdej osoby upoważnionej do zniżek - dzieci, studenci, emeryci) i 12 złotych - normalne.

- Nasze objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury. Czy wiesz, że znamy ponad 500 gatunków rekinów? Że w ciągu ostatnich 20 lat, prawie połowa z nich została wymordowana? To ma katastrofalny wpływ na faunę. Dlatego we współpracy z naukowcami i renomowanymi akwarystami morskimi na całym świecie staramy się stworzyć tzw „Bank dla Natury” - mówi Jacek Adamczewski, manager Żywe Rekiny SOS Sea, które organizuje akcję.

- Rekiny są na ziemi od 350 mln. lat, a ich największym zagrożeniem jest człowiek. Dlaczego?
PONIEWAŻ SIĘ ICH BOIMY. Naszym celem jest obalenie mitu o krwiożerczości rekinów. Rekiny zabijają rocznie 5 do 10 osób, podczas gdy człowiek w tym samym czasie zabija 50 do 100 mln sztuk rekinów. KTO JEST BARDZIEJ KRWIOŻERCZY? Dlatego przyjeżdżamy do Was z tym wyjątkowym pokazem - dodaje Jacek Adamczewski.

- Zapewnienie odpowiednich warunków i utrzymanie równowagi biologicznej dla rekinów w akwarium to bardzo ekstremalne wyzwanie. To przedsięwzięcie było poprzedzone latami badań i jest oparte o skomplikowaną maszynerię. Wiedzę na temat sztucznego środowiska dla rekinów posiada jedynie kilka osób na świecie wśród nich jest właściciel tego akwarium człowiek, który poświęcił swoje życie dla ratowania rekinów - Fabryce Lesieur – naukowiec, ekolog, biolog morski i były współpracownik legendarnego Jacquesa Cousteau. Człowiek który wędruje ze swoim akwarium po miastach Europy aby przekonać ludzi do konieczności utrzymania równowagi życia morskiego - mówi Jacek Adamczewski.

Polub nas na Facebooku

Zobacz zdjęcia tego, jak będzie wyglądać rekinarium!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto