(© Katarzyna Śleziona)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nawet 210 nowych miejsc pracy dla kobiet z całego regionu jest do wzięcia w Żorach. To dobra wiadomość szczególnie dla pań z niskim wykształceniem i kwalifikacjami, dla których praca w całym regionie jest dziś towarem deficytowym.

Około 180 miejsc pracy oferuje firma Nifco Korea Poland, zajmująca się produkcją plastikowych elementów wyposażenia samochodów, takich marek jak hyundai czy kia oraz plastikowych części sprzętu elektronicznego i odzieży sportowej. Firma pod koniec tego roku zainstaluje się w naszym regionie – hala stanie albo na terenie Parku Przemysłowego Cross Point przy ul. Rybnickiej w Żorach, po byłych zakładach chemicznych Krywałd-Erg, albo w Rybniku przy ul. Prostej.
Z kolei 30 kolejnych miejsc pracy chce zapewnić kobietom firma Awax-Plast z siedzibą w Tychach, która od lipca tego roku zacznie produkować uszczelki do okien na Polu Wygoda w żorskiej dzielnicy Zachód.

Rekrutacja już się rozpoczęła, stoiska tych dwóch firm na Targach Pracy w Żorach szturmowały setki kobiet nie tylko z Żor, ale także z Jastrzębia, Rybnika, czy Wodzisławia.
- Pracowałam już w firmie produkcyjnej w Warszowicach i w Baranowicach. Było ciężko. Mam nadzieję, że u Koreańczyków lub w Awax-Plaście będą lepsze warunki pracy i płacy. Złożyłam CV do obu tych firm - powiedziała nam Grażyna Musiała, mieszkanka Żor, mama trojga dzieci.

Ile będzie można zarobić w obu przedsiębiorstwach? - To będzie minimalna płaca, czyli 1386 złotych brutto. Potem stawka może rosnąć - mówi Katarzyna Wańczura z firmy Nifco Korea Poland. Podobne warunki na początku proponują w Awax-Plaście. – Wśród 30 nowych pracowników chętnie będziemy widzieć kobiety, bo 90 procent załogi naszej firmie w Tychach stanowią właśnie panie. Resztę kadry będą stanowić stanowiska kierownicze - dodaje Tomasz Famula, kierownik zakładu w Żorach.
Koreańczycy rekrutują na cztery stanowiska – przede wszystkim poszukują na linię produkcyjną. Mile widziane jest doświadczenie w produkcji. – Szukamy też księgowych, specjalistów do spraw HR oraz menadżerów i specjalistów do spraw produkcji, wobec których wymagamy już znajomości języka angielskiego i doświadczenia minimum 2 lat pracy w branży - dodaje Katarzyna Wańczura z firmy Nifco.

Z kolei 30 kobiet w Awax-Plaście będą zajmować się podstawową obsługą wtryskarki, a także pakowaniem i sprawdzaniem wytworzonych elementów plastikowych.
Hala Nifco Korea Poland ma mieć 7000 m kw. powierzchni. Będzie zbudowana od postaw lub dobuduje się do istniejącego już budynku. Z hala produkcyjna firmy Awax-Plast wielkości 1300 m kw już stoi na Polu Wygoda. Obecnie jest wykańczana w środku i przygotowywana do rozpoczęcia produkcji.

GDZIE SKŁADAĆ DOKUMENTY?
Wszyscy kandydaci aplikujący na stanowisko do firmy Nifco Korea Poland mogą wysyłać swoje podania o przyjęcie do pracy na adres mailowy: katarzyna.wanczura@gmail.com lub na: Nifco Korea Poland Sp. z o.o., ul. Rybnicka 127, 44-240 Żory. Można też zadzwonić do p. Katarzyny Wańczury pod nr tel.: 784 639 446.

Osoby zainteresowane pracą w Awax-Plaście mogą przesłać swoje dokumenty na adres: Awax Group, ul. Strefowa 18, 43-100 Tychy z dopiskiem „Praca w Żorach". Można też zadzwonić na nr tel.: 32/ 326 41 41 lub wysłać maila na adres: awax@awax.pl.

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Maxim (gość)

Awax Plast to z skrócie mówiac firma wykorzystujaca swojego pracownika. Praca bardzo ciężka, podwyżkę dostają osoby wybrane, a świadczeń socjalnych w ogóle w tej firmie nie ma. Tak więc jeśli chce ktoś tam pracować to odradzam !!!

Megi (gość)

Zapomnijcie ze w firmie Awax zarobicie wiecej. Na wyplate do reki 1150 bez premi bo jej nie ma. I jak za to zyc? Nie dajcie sie zwiesc pozorom, duzo tylko obiecuja i na tych obietnicach sie konczy

mikołaj (gość) (Tom)

Typowy bład polaków, najpierw rodzą dzieci, a potem szukają roboty bo ich wyżywic nie mogą.Co gorsza twierdzą ze gdyby miała któras wykonac aborcje, to zrobiłaby krzywde dziecku.Taak?A nie sobie?I chęci przedłuzenia swoich genów?Bo chyba dziecko w takim kraju to nie chce życ.To widać, słychac i czuc!

Tom (gość) (Pachoł miejski)

o ile mi wiadomo dajemy sie zatrudniac polakom , najlepiej gdyby polacy nagle jednego dnia przestali chodzic do pracy. Moze wtedy cos by sie zmieniło, ale polacy to naród chytry i nigdy niczego nie zwojuja tylko narzekać umieją.

Bartłomiej (gość)

To okropne, pracować 8h dziennie przez cały miesiac i otrzymać kwotę która nie starcza na podstawowe min. socjalne... Skoro Przedsiębiorcy chcą płącić tylko minimalne wynagrodzenie- nie pozostaje nic innego jak tylko podnieść kwotę minimalnego wynagrodzenia do 2 000,00zł Netto. W przeciwnym wypadku wzmacniamy wyzysk człowieka przez człowieka.

Wkurzony z Żor (gość)

niech zabiera ta swoja manufakturę i spada na półwysep koreański , zobaczymy czy tam ktoś mu będzie pracował na 1300 brutto.We własnym kraju bałby się oferować taką płacę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bulwers (gość)

Kraj w ,którym okrada się własnych obywateli i pozwala się bogacić obywatelom innych państw.

Pachoł miejski (gość)

Za 1300 brutto to niech ten Azjata wy..... z naszego kraju.1300 brutto , a netto 800 i praca w weekendy.