Jest praca dla kobiet w Żorach

Nawet 210 nowych miejsc pracy dla kobiet z całego regionu jest do wzięcia w Żorach. To dobra wiadomość szczególnie dla pań z niskim wykształceniem i kwalifikacjami, dla których praca w całym regionie jest dziś towarem deficytowym.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Katarzyna Śleziona)

Około 180 miejsc pracy oferuje firma Nifco Korea Poland, zajmująca się produkcją plastikowych elementów wyposażenia samochodów, takich marek jak hyundai czy kia oraz plastikowych części sprzętu elektronicznego i odzieży sportowej. Firma pod koniec tego roku zainstaluje się w naszym regionie – hala stanie albo na terenie Parku Przemysłowego Cross Point przy ul. Rybnickiej w Żorach, po byłych zakładach chemicznych Krywałd-Erg, albo w Rybniku przy ul. Prostej.
Z kolei 30 kolejnych miejsc pracy chce zapewnić kobietom firma Awax-Plast z siedzibą w Tychach, która od lipca tego roku zacznie produkować uszczelki do okien na Polu Wygoda w żorskiej dzielnicy Zachód.

Rekrutacja już się rozpoczęła, stoiska tych dwóch firm na Targach Pracy w Żorach szturmowały setki kobiet nie tylko z Żor, ale także z Jastrzębia, Rybnika, czy Wodzisławia.
- Pracowałam już w firmie produkcyjnej w Warszowicach i w Baranowicach. Było ciężko. Mam nadzieję, że u Koreańczyków lub w Awax-Plaście będą lepsze warunki pracy i płacy. Złożyłam CV do obu tych firm - powiedziała nam Grażyna Musiała, mieszkanka Żor, mama trojga dzieci.

Ile będzie można zarobić w obu przedsiębiorstwach? - To będzie minimalna płaca, czyli 1386 złotych brutto. Potem stawka może rosnąć - mówi Katarzyna Wańczura z firmy Nifco Korea Poland. Podobne warunki na początku proponują w Awax-Plaście. – Wśród 30 nowych pracowników chętnie będziemy widzieć kobiety, bo 90 procent załogi naszej firmie w Tychach stanowią właśnie panie.
∨ Czytaj dalej

Resztę kadry będą stanowić stanowiska kierownicze - dodaje Tomasz Famula, kierownik zakładu w Żorach.
Koreańczycy rekrutują na cztery stanowiska – przede wszystkim poszukują na linię produkcyjną. Mile widziane jest doświadczenie w produkcji. – Szukamy też księgowych, specjalistów do spraw HR oraz menadżerów i specjalistów do spraw produkcji, wobec których wymagamy już znajomości języka angielskiego i doświadczenia minimum 2 lat pracy w branży - dodaje Katarzyna Wańczura z firmy Nifco.

Z kolei 30 kobiet w Awax-Plaście będą zajmować się podstawową obsługą wtryskarki, a także pakowaniem i sprawdzaniem wytworzonych elementów plastikowych.
Hala Nifco Korea Poland ma mieć 7000 m kw. powierzchni. Będzie zbudowana od postaw lub dobuduje się do istniejącego już budynku. Z hala produkcyjna firmy Awax-Plast wielkości 1300 m kw już stoi na Polu Wygoda. Obecnie jest wykańczana w środku i przygotowywana do rozpoczęcia produkcji.

GDZIE SKŁADAĆ DOKUMENTY?
Wszyscy kandydaci aplikujący na stanowisko do firmy Nifco Korea Poland mogą wysyłać swoje podania o przyjęcie do pracy na adres mailowy: katarzyna.wanczura@gmail.com lub na: Nifco Korea Poland Sp. z o.o., ul. Rybnicka 127, 44-240 Żory. Można też zadzwonić do p. Katarzyny Wańczury pod nr tel.: 784 639 446.

Osoby zainteresowane pracą w Awax-Plaście mogą przesłać swoje dokumenty na adres: Awax Group, ul. Strefowa 18, 43-100 Tychy z dopiskiem „Praca w Żorach". Można też zadzwonić na nr tel.: 32/ 326 41 41 lub wysłać maila na adres: awax@awax.pl.

Komentarze (12)

avatar
avatar
Maxim (gość)

Awax Plast to z skrócie mówiac firma wykorzystujaca swojego pracownika. Praca bardzo ciężka, podwyżkę dostają osoby wybrane, a świadczeń socjalnych w ogóle w tej firmie nie ma. Tak więc jeśli chce ktoś tam pracować to odradzam !!!

avatar
Megi (gość)

Zapomnijcie ze w firmie Awax zarobicie wiecej. Na wyplate do reki 1150 bez premi bo jej nie ma. I jak za to zyc? Nie dajcie sie zwiesc pozorom, duzo tylko obiecuja i na tych obietnicach sie konczy

avatar
mikołaj (gość) Tom

Typowy bład polaków, najpierw rodzą dzieci, a potem szukają roboty bo ich wyżywic nie mogą.Co gorsza twierdzą ze gdyby miała któras wykonac aborcje, to zrobiłaby krzywde dziecku.Taak?A nie sobie?I chęci przedłuzenia swoich genów?Bo chyba dziecko w takim kraju to nie chce życ.To widać, słychac i czuc!

avatar
Tom (gość) Pachoł miejski

o ile mi wiadomo dajemy sie zatrudniac polakom , najlepiej gdyby polacy nagle jednego dnia przestali chodzic do pracy. Moze wtedy cos by sie zmieniło, ale polacy to naród chytry i nigdy niczego nie zwojuja tylko narzekać umieją.

avatar
Bartłomiej (gość)

To okropne, pracować 8h dziennie przez cały miesiac i otrzymać kwotę która nie starcza na podstawowe min. socjalne... Skoro Przedsiębiorcy chcą płącić tylko minimalne wynagrodzenie- nie pozostaje nic innego jak tylko podnieść kwotę minimalnego wynagrodzenia do 2 000,00zł Netto. W przeciwnym wypadku wzmacniamy wyzysk człowieka przez człowieka.

avatar
Wkurzony z Żor (gość)

niech zabiera ta swoja manufakturę i spada na półwysep koreański , zobaczymy czy tam ktoś mu będzie pracował na 1300 brutto.We własnym kraju bałby się oferować taką płacę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
Bulwers (gość)

Kraj w ,którym okrada się własnych obywateli i pozwala się bogacić obywatelom innych państw.

avatar
Pachoł miejski (gość)

Za 1300 brutto to niech ten Azjata wy..... z naszego kraju.1300 brutto , a netto 800 i praca w weekendy.

Wybierz kategorię