(© Arch.)

Policjanci z Żor natknęli się na dwóch pijanych kierujących. Był to 60-letni kierowca renault oraz 55-letni rowerzysta.

Kierowca renault jechał zygzakiem przed radiowozem w Żorach. Wpadł też pijany rowerzysta- Obaj mężczyźni w ręce policjantów wpadli w ciągu niespełna godziny. Pierwszy z nich, 60-letni kierowca renault był tak pijany, że jadąc zygzakiem ulicą Wodzisławską nie zauważył, że tuż zanim podąża radiowóz. Gdy mundurowi zatrzymali go tuż po 18.00 do kontroli, a następnie poddali badaniu na alkomacie okazało się, że w wydychanym powietrzu ma prawie 2,5 promila alkoholu - informuje Kamila Siedlarz z żorskiej policji.

55-letni rowerzysta zatrzymany został z kolei 40 minut później, gdy jechał ulicą Rybnicką. - Na drodze wypatrzył go patrol miejscowej drogówki. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego niemalże 2 promile wyskokowego trunku. Pijany amator jazdy na jednośladzie do domu musiał wrócić pieszo. Zubożał także jego domowy budżet, gdyż policjanci ukarali go mandatem karnym, który wyniósł 500 złotych - dodaje oficer prasowa KMP Żory.

Policjanci apelują o rozwagę i trzeźwy umysł za kierownicą, przypominają też, że w ubiegłym roku zatrzymali na żorskich drogach prawie 170 nietrzeźwych kierowców, a ponad 98 tys. poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!