(© Arch.)

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w dzielnicy Kleszczówka. Wprost pod koła nadjeżdżającego roweru wbiegł 11-letni chłopiec. Poszkodowany został rowerzysta, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kleszczówka: 11-latek wbiegł pod jadący rower - trafił do szpitalaPolicjanci zbadali trzeźwość rowerzysty, który w miniony piątek na ul. Bocznej potrącił 11-latka. - Jak wstępnie ustalili policjanci 11-letni chłopiec w niedozwolonym miejscu przebiegał przez jezdnię. Dziecko nie zauważyło nadjeżdżającego rowerzysty, a ten nie zdążył zahamować i potrącił je. Kierowca jednośladu w wyniku zdarzenia trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 36-letni rowerzysta był trzeźwy - informuje Kamila Siedlarz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Mundurowi apelują do pieszych o ostrożność. Przypominają, że wakacje nie zwalniają z przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a jedną z gwarancji bezpieczeństwa na drodze jest zachowanie właściwych postaw podczas korzystania z ruchu drogowego.

Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!