We wtorek w wieku 66 lat w szpitalu w Orzepowicach zmarł Stanisław Garbocz, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Żorach.

Urodził się w Boguszowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 19 kwietnia 1973 roku w Katowicach. W 1984 roku został budowniczym Kościoła Miłosierdzia Bożego w Żorach, a od 1988 roku był jego proboszczem.

Liturgia pogrzebowa w Parafii Miłosierdzia Bożego w Żorach w następujących dniach:
- w niedzielę, 3 marca - msza św. o godz. 17 – eksportacja,
- w poniedziałek, 4 marca - msza św. pogrzebowa o godz. 15
pogrzeb na cmentarzu parafialnym w Żorach.

Codzienne o godz. 17.15. w kościele modlitwa za śp. księdza proboszcza.

Polub nas na Facebooku

Komentarze (19)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Heniek (gość)

Jego znam jeszcze od św. Wawrzeńca i Antoniego w Rudzie Ślaskiej w Wirku, gdzie pokazał się jako młody kapłan z prawdziwego powołania, zaszczepiając prawdziwe wartości, nie na pokaz lecz z głębi swego powołania i miłości dla każdego kogo Bóg postawił na Jego drodze życia pierw jako człowieka, a dopiero później jako KAPŁATA. Wielki człowiek i kapłan, którego warto naśladować.

krysia (gość)

na mojej drodze zycia spotkalam dwoch wspanialych ludzi.Byli nimi nasz kochany Papiez i wspanialy Proboszcz S.Garbocz.Tak pozostanie.

teresa (gość)

Ja tez znałam Ks.Proboszcza 29 lat ,-był naprawde cudownym człowiekiem ,księdzem,proboszczem i taki pozostanie w naszej pamięci Spoczywaj w pokoju !

Jadzia z Irysem (gość)

Na samą myśl, że już nigdy nie zobaczę uśmiechniętej twarzy Ks. Proboszcza, nie usłyszę Jego głosu i dobrych słów żal ściska serce. Bolesna strata.

Ania (gość)

Jeszcze w grudniu spowiadałam się u śp.ks.Proboszcza - naprawde już wtedy mozna bylo wyczuc że ten Czlowiek jest juz blisko Nieba. wzruszające doświadczenie. Spoczywaj w Pokoju!

parafianka (gość)

To dzięki takim ludziom jak Ks. Proboszcz należę do Kościoła. On umiał pokazać drogę do Boga. Święty człowiek! Kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą.....

parafianka (gość)

mieszkam w Zorach 30lat i 29 lat znam ks.Garbocza cudowny czlowiek,ksiadz,proboszcz pokoj jego duszy

monia82 (gość)

wspaniały i wielki człowiek a dopiero potem ksiądz ...... jedyny i prawdziwy .... Cześć Jego Pamięci {*}

jan_ski (gość)

Wszystkie nasze komentarze to i tak za mało by oddać wielkość a zarazem i skromność tego Człowieka. Ale dziękuję Wam za nie.
Odszedł wspaniały człowiek, prawdziwy ksiądz z powołania. Zawsze uśmiechnięty, zawsze chętny do wysłuchania każdego, zawsze udzielający dobrych i pokrzepiających rad. Cześć Jego pamięci. [*]

parafianka (gość)

Dobrze że już nie cierpi, będzie nam Go brakowało to był właściwy człowiek na właściwym miejscu... Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Gosia (gość)

Był dla nas wszystkich ,jak ojciec...i chyba nie pomyliłam się .Tak Go odbierałam...Będzie nam Go bardzo brakować...Wieczny odpoczynek racz mu dać panie...

bb (gość)

przygotowywal mnie do bierzmowaniia potem udzielil mi slubu a teraz go nie ma to smutne wieczny odpoczynek racz mu dac panie

Grażyna (gość)

Mieszkam już od ponad 20 lat poza parafią księdza proboszcza Garbocza, ale nigdy nie zapomnę, że kogoś takiego dane było mi spotkać. To jest i był najlepszy człowiek jakiego spotkałam w swoim życiu. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się chodzić na lekcje religii czy do kościoła z taką ochotą. Wzór człowieka umiejącego słuchać innych. Pamiętał jak nazywają się jego parafianie i to po tylu latach nieobecności ...
Wielka strata dla nas ...