Lodowisko Żory: Na Rynku powstanie ślizgawka?

Lodowisko Żory: Na Rynku powstanie ślizgawka? (© ARC.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lodowisko Żory: Na Rynku powstanie ślizgawka? Okazuje się, że za taki pomysł popiera wielu żorzan. Na ostatniej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Żory o możliwość zbudowania sezonowego lodowiska na płycie Rynku zapytał także radny Krzysztof Mentlik. Co na to urząd?

Lodowisko ŻoryCzy na naszym Rynku powstanie ślizgawka? Rybnik swego czasu budował sezonowe lodowisko zimą dla mieszkańców. Wówczas żorzanie zaczęli pytać o to, czy podobna inwestycja mogłaby zostać zrealizowana także u nas. Do tematu powrócił kilka dni temu na sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Żory radny Krzysztof Mentlik.

- Lodowisko ze sztuczną nawierzchnią na płycie naszego Rynku to dobry pomysł. Taka inwestycja przyciągnęłaby mieszkańców na Rynek, ożywiłaby to miejsce. Mieszkańcy mogliby za darmo tu jeździć - mówił Krzysztof Mentlik, radny z Baranowic.

Czy lodowisko zimą mogłoby powstać na naszym Rynku? Co na to urzędnicy? Okazuje się, że to jest... mało prawdopodobne. - Nasze sezonowe lodowisko działa w namiocie przy ul. Folwareckiej i mieszkańcy je chwalą - odpowiadają urzędnicy. Drugie jest niepotrzebne?

- Wiadomo, gdyby było lodowisko na Rynku, MOSiR nie zarabiałby na ślizgawce przy ul. Folwareckiej - mówi Kacper Trzaska, mieszkaniec osiedla Pawlikowskiego. - Lodowisko na Rynku to zły pomysł i pieniądze wyrzucone w błoto. W zamian za to można byłoby wymyślić jakąś inną zimową atrakcję dla mieszkańców Żor. Poza tym po demontażu lodowiska płyta Rynku mogłaby ulec uszkodzeniu - dodaje Franciszek Reszka, mieszkaniec osiedla Korfantego.

A co Wy o tym myślicie? Chcielibyście sezonowo korzystać z lodowiska na żorskim Rynku? Ślizgawka ożywiłaby nasz Rynek?

Zobacz ZDJĘCIA z lodowiska przy ul. Folwareckiej!

Polub nas na Facebooku

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Vadi (gość)

Czy był ktoś na rynku w zimie? Tam oddychać nie można - siwo, siwo i jeszcze raz siwo. I w takich warunkach lodowisko? Nie dziękuję.

surfmen (gość)

Płyta rynku w Żorach to nie Pszczyna gdzie jest równy poziom. Jak ktoś chce się poślizgac w normalnych warunkach to proszę się udać do Jastrzębia na Jastor albo bliżej do Pawłowic.Myślę że dobrą alternatywą w zimie był by wytyczony tor do nart biegowych w rejonie parku cegielnia.

kaktusnadłoni (gość)

Chodzę na lodowisko systematycznie raz w tygodniu (oczywiście jak jest czynne), od momentu powstania tego na ul. Folwareckiej.
Wolałbym raczej, by je obudować, i wydłużyć sezon. Lub przerobić na lodowisko całoroczne.
Nawet jak zrobią dodatkową ślizgawkę na Rynku, to o tak będę chodził na Folwarecką.
Chyba że ktoś wpadnie na okropny pomysł, i zamiast dbać o to co mamy na Folwareckiej, to będzie wszystkie pieniądze przeznaczone na lodowisko cisł na Rynek, to tak naprawdę nie będzie lodowiska ani tu, ani tu.

ja (gość)

Stan lodowiska obok hali pozostawia wiele do życzenia. nawet na tępych łyżwach się dobrze jeździło. nie równe z dziurami i grudkami i jeszcze płać pan.

Niestety lodowisko na świeżym powietrzu potrzebuje bliskich zera temperatur a Polska zima bywa różna. Raz -20 a raz +10.

Obserwator (gość)

W Pszczynie od lat jest lodowisko na rynku i sprawdza się. Płyta po jego demontażu wcale nie jest uszkodzona. Jest większa atrakcja na wolnym powietrzu niż w namiocie.