Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkanie w stanie deweloperskim – ile wydamy na urządzenie?

materiał powstał przy współpracy z trojan.katowice.pl
Zaplanowanie budżetu urządzenia mieszkania w stanie deweloperskim nie jest proste. Wymaga podliczenia kosztów materiałów, robocizny oraz zostawienia pewnego zapasu na nieplanowane koszty dodatkowe.

Mieszkania Zabrze w stanie deweloperskim są stosunkowo proste do remontu: ściany są gotowe do malowania, a podłogi do kładzenia paneli lub wykładziny. Kuchnia i łazienka będą wymagały położenia kafelek, ale wszystkie wyjścia są już gotowe do podłączenia lodówki, kuchenki czy umywalki. W przeciwieństwie do tradycyjnego remontu, przy stanie deweloperskim nie trzeba niczego wymieniać, zrywać czy zastępować nowym.

Próba zaplanowania budżetu

Problem z zaplanowaniem budżetu urządzenia mieszkania polega na tym, że wszystko zależy od standardu i stopnia wykończenia, jaki nas interesuje. Na urządzenie 50 metrowego mieszkania można przeznaczyć 30 tysięcy złotych, ale także 130 tysięcy złotych. Z drugiej strony, w trakcie prac może okazać się, że dochodzą kolejne koszty – które mogą nawet podwoić planowany budżet. Może przecież okazać się, że należy wymienić źle położone kafelki, a zatrudniona ekipa budowlana zamiast skończyć prace po dwóch tygodniach pracuje przez sześć.

Tworząc więc budżet remontu należy wpisać wszystkie wymiary – powierzchnie ścian i podłóg oraz cenę potrzebnych materiałów jak podłogi czy farba – dla obliczeń można przyjąć średnie ceny materiałów dostępnych w marketach budowlanych. Koniecznie trzeba pamiętać o wszystkich dodatkowych akcesoriach, takich jak śrubki, listewki, przewody, gniazdka czy włączniki światła: nawet jeśli ich cena za sztukę jest niska, to przy ilościach potrzebnych do urządzenia całego mieszkania koszt robi się znaczny. Do remontu będzie potrzebować także narzędzi: młotków, pędzli malarskich, rękawic roboczych itd. Na naszej liście powinny znaleźć się także koszty robocizny. Te mogą być uzyskane np. od znajomych, którzy sami niedawno przeprowadzali remont lub bezpośrednio od firmy budowlanej. Należy dokładnie zastanowić się, jakie prace wykonamy sami (np. malowanie, kładzenie podłóg), a które będziemy musieli zlecić komuś innemu. Deweloper Mikołów, taki jak trojan.katowice.pl, dostarcza mieszkania w stanie deweloperskim bardzo przyjaznym dla przyszłych użytkowników mieszkania, co pozwala nawet osobom o małym doświadczeniu wykonać wiele prac samodzielnie.

Taką sumę następnie mnożymy przez dwa – to da nam pewność, że wykończymy mieszkanie zgodnie z budżetem, bez obaw o przekroczenie dozwolonego progu.

Przy mocno ograniczonym budżecie

Jeżeli budżet jest bardzo mocno ograniczony, lepiej nie zakładać, że na „wszystko jakoś wystarczy”, ale zastanowić się, które pomieszczenia są najważniejsze. Do takich należy przede wszystkim kuchnia i łazienka – bez nich po prostu nie da się mieszkać. Rodziny z dziećmi do takich pomieszczeń zaliczą też z pewnością pokój dla dziecka. Inaczej w przypadku np. mebli do salonu – zakupu kanapy i kina domowego można dokonać później. Na wykończenie niektórych pomieszczeń w ogóle będzie trzeba poczekać.

Najwygodniej jest kupować wszystkie materiały budowlane w jednym markecie – kiedy jednak urządzamy całe mieszkanie Zabrze może się okazać, że taniej będzie jednak udać się do co najmniej kilku miejsc. Przy dużych powierzchniach nawet stosunkowo niewielka różnica w cenie np. za metr paneli podłogowych może mieć ogromne znaczenie dla całego budżetu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto