Młodzi lekkoatleci UKS „Czwórki” Żory wśród najlepszych na Śląsku!

AREK
Lekkoatleci z UKS Czwórki Żory są w formie od początku roku
Lekkoatleci z UKS Czwórki Żory są w formie od początku roku UKS „Czwórka” Żory
Początek roku jest niezwykle intensywny dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory. Lekkoatleci z naszego miasta szlifowali formę podczas licznych mityngów oraz wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów i Seniorów w Lekkiej Atletyce, gdzie odnieśli liczne sukcesy!

Zmagania najlepszych lekkoatletów na Śląsku tradycyjnie już rozegrane zostały w hali w czeskiej Ostrawie. Reprezentanci Żor zaczęli sezon mocnym akcentem i zdobyli aż pięć medali! Mistrzynią Śląska juniorek w biegu na 200 m została Martyna Ziebura, która z czasem 25,29 sekundy ustanowiła nowy rekord życiowy! Warto podkreślić, że jej wynik jest drugi na polskich listach.

Tytuł mistrzowski wywalczył także Mariusz Syzdek , który okazał się bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą w kategorii seniorów.

Srebrne medale zdobyli Paweł Dzida, który w finale biegu juniorów na 60 m uzyskał znakomity wynik i rekord życiowy 7,03sekundy oraz Julia Han, która ukończyła bieg juniorek na dystansie 1000 m z czasem 3:02,38 min.

Brąz w biegu juniorek na 600 m wywalczyła Marta Kałmuk, przecinając linię mety z nowym rekordem życiowym 1:37,00 min. Tuż za podium uplasował się natomiast Robert Łukasiak, który z nowym halowym rekordem życiowym 2:30,64 zajął czwarte miejsce w biegu seniorów na 1000 m.

W zawodach wzięli też udział młodzicy żorskiej „Czwórki”, którzy startowali poza konkursem. Znakomity wynik 26,65 sek. w biegu na 200 m uzyskała Zuzia Wyppich. To drugi rezultat na polskich listach młodziczek. Na tym samym dystansie rekord życiowy z czasem 27,37 sek. ustanowiła Alicja Goebel. Ponadto Daria Najberg w biegu na 600 m uzyskała wynik 2:02,80 min. a Cyprian Brilla ukończył bieg na 300 m z czasem 39,71sek.

- Udział zawodników UKS „Czwórki” Żory w Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów i Seniorów w Lekkiej Atletyce był finansowany ze środków Urzędu Miasta Żory – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji, Kultury i Sportu. Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory. Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.