Młodzi pływacy z Salmo Żory z medalami

Katarzyna Śleziona
Zdolni pływacy z żorskiego klubu kilkakrotnie stawali na podium podczas ostatnich mistrzostw ARC. / Salmo Żory
Młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Salmo Żory" doskonale wypadli na Mistrzostwach Śląska w Pływaniu w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry okazały się bardzo szczęśliwe dla młodych pływaków z UKS "Salmo Żory". Z ostatnich Mistrzostw Śląska w Pływaniu zdolni zawodnicy z Żor przywieźli siedem medali. Nasi pływacy startowali w konkurencji młodzików 12 i 13-letnich. W zawodach wzięło udział łącznie 297 zawodników i zawodniczek z 29 klubów z województwa śląskiego. Formą z żorskiego teamu szczególnie zachwycił Remigiusz Kolawa, który wywalczył cztery medale oraz Krzysztof Michulec, zdobywca trzech krążków.

Zdecydowanie najwięcej radości sprawił Remigiusz Kolawa, czterokrotny medalista. Złoto wywalczył na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Pokonał go w fenomenalnym czasie 1:07,77. Drugi medal - srebrny Remigiusz wywalczył na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Jego czas to 0:58,85. Kolawa zgarnął jeszcze dwa brązowe krążki, jeden na dystansie 100 metrów stylem zmiennym (czas 1:07,53) i drugi na dystansie 100 metrów stylem motylkowym (czas 0:31,13).
W żorskim klubie formą również zabłysnął Krzysztof Michulec, który z Tarnowskich Gór przywiózł złoto, srebro i brąz. Na najwyższym stopniu podium zawodnik stanął, wygrywając dystans 100 metrów stylem klasycznym. Daleko w tyle zostawił pozostałych rywali. Jako pierwszy zameldował się na mecie, przepływając wskazany dystans w czasie 1:17,45. Krzysztof musiał uznać wyższość jednego zawodnika na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Zdobył srebrny kruszec, pokonując ten dystans w czasie 2:53,93. Trzeci medal do kolekcji - brąz wywalczył na dystansie 100 metrów stylem zmiennym w czasie 1:13,74.

Wielkie szanse były też na zdobycie medali w sztafecie chłopców 4x100 metrów stylem dowolnym i zmiennym, ale kwartet: Kolawa, Gałach, Tide i Stępiński dwukrotnie otarł się o podium mistrzostw. Na obu dystansach zawodnicy wywalczyli czwarte miejsce.

Jak sukces młodych pływaków komentują w żorskim klubie? - Mamy bardzo zdolnych zawodników. Ciężko pracują na treningach, a to przekłada się na sukcesy w zawodach. Jeszcze nie raz sprawią radość nam i całemu miastu - mówią trenerzy z "Salmo Żory".

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0