Pijani kierowcy Żory 2014: Nietrzeźwy kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo Pijani kierowcy Żory 2014: Nietrzeźwy kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo

Pijani kierowcy Żory 2014: Nietrzeźwy kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo (© KMP Żory)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pijani kierowcy Żory 2014: Najpierw nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, potem porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Został jednak ujęty przez stróżów prawa. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany i nie posiada prawa jazdy.

Pijani kierowcy Żory 2014: Nietrzeźwy kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszoPonad 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca, który uciekał przez policjantami. Wszystko zaczęło się od tego, gdy na ul. Stodolnej patrol policji zauważył jadącego zygzakiem fiata punto.

- Kiedy policjanci przystąpili do zatrzymania pojazdu, ten nagle przyspieszył. Radiowóz natychmiast ruszył za nim, wysyłając jednocześnie sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca nie reagował. W pewnym momencie mężczyzna poruszający się fiatem porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Po 500 metrach mundurowi zatrzymali go. Już w pierwszej chwili wyczuli od niego silną woń alkoholu. Gdy kierowca dmuchnął w alkomat, okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsza kontrola wykazała też, że 38-latek nie ma prawa jazdy. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem, grozi mu do 2 lat więzienia - mówi asp. sztab. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.

Podobna kara może spotkać dwóch innych kierowców zatrzymanych w miniony weekend na żorskich drogach. - Pierwszy z kierowców wpadł około 20 na DK 81. Kierujący volkswagenem 38-letni żorzanin miał niecały promil alkoholu w wydychanym powietrzu, nie miał za to obowiązkowego ubezpieczenia OC, a pojazd ważnych badań technicznych. Kolejny z kierowców bez wyobraźni został zatrzymany tuż po 7 przy ulicy Wodzisławskiej. 48-letni mieszkaniec Rybnika jechał po przysłowiowym kielichu - dodaje Kamila Siedlarz.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Czytaj też: Zdarzenia kryminalne w Żorach w tym roku!

Kryminalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rajmundek (gość)

Haha a taki młodzieniaszek w ciemnym aucie z rejestracją SZO 37YX gonił na autobanie w strona Sośnicy czerwone autko, bo ten w ciemnym chciał szybciutko wjechać na środkowy pas , a tym pasem jechało to czerwone auto i temu młodemu chyba się to nie spodobało, że musiał lekko przyhamować....no cóż młodzi rozpieszczeni NIE ZAWSZE MUSZĄ WSZYSTKO MIEĆ CO CHCĄ...