Pilsko: Wyciąg krzesełkowy w Korbielowie. Zobacz jak powstaje nowa kanapa z Jontka na Buczynkę. Zdjęcia z budowy...

Fotografie opublikowane za zgodą serwisu narciarskiego skionline.pl

Pilsko: Wyciąg krzesełkowy na Buczynkę w Korbielowie - zobacz jak budują nowa kanapę [ZDJĘCIA]

Wyciąg będzie 4 osobowym, wyprzęganym krzesłem o długości aż 1450 metrów - tak więc będzie on jednym z najdłuższych w Beskidach!.

TOP 10 - Najdłuższe wyciągi krzesełkowe w woj. śląskim

Kolejka powstaje na wysokości pensjonatu Jontek, powyżej zbiornika wodnego do naśnieżania. Wcześniej tam funkcjonowały dwa orczyki z Soliska na Buczynkę.

26 października trwały prace z użyciem helikoptera

W niedzielę 26 października wykonano montaż podpór nowej kolei krzesełkowej. Pracę wykonywała słowacka firma Techmont - a zajęło jej to raptem... tylko ok. 2 godziny.Zobacz wcześniejsze zdjecia z budowy tej kolejki...

Z regionu

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ringo (gość)

DO JANUSZA KAROLA--JAK BUDOWALI WYCIĄGI NA PILSKU TO TY LAŁEŚ JESZCZE W GACIE!...........................................

Janusz Karol (gość) (TURYSTA)

Pójdę na leczenia, gdy zobaczę w kajdankach tych, którzy na zboczach Pilska łamali przez lata prawo: zbudowali wyciąg pod samym szczytem i taśmociąg u podnóży.
Odpowiednie osoby będą wtedy na odpowiednich miejscach: psychole w szpitalach, przestępcy w więzieniach.

Dexter

Jak będzie tak debilnie utrzymywany jak ten poprzedni, to będzie katastrofa. Mam tylko nadzieję, że w razie poważnej awarii inwestor nie będzie się tłumaczył pt "nowa polityka jakości, bo jeśli ma być tak jak ze wszystkim badziewiem elektronicznym, które jest na rynku, to dziękuję.

Turysta (gość)

BRAWO!! INWESTOR Z KRWI I KOŚCI!!!(PAN Ł.)--BIERZCIE PRZYKŁAD PSEŁDO GESTORZY KOLEII I WYCIĄGÓW---------PILSKO GÓRĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Janusz Karol (gość)

Zamiast pięknych lasów, polan i widoków macie zniszczone Pilsko i stalowe kratownice. Wszystko dla narciarskiej, bezmózgiej hołoty i dla was, żądni dutków górale.

A teraz dawać, wiejskie chamy! Wyzywajcie mnie od ekoterrorystów i Ślusarczyków;-)