Pływacy z Salmo Żory zaliczyli kolejne sukcesy. To dobry rok dla klubu!

SKA, UM Żory
Końcówka roku była niezwykle pracowita dla pływaków Uczniowskiego Klubu Sportowego Salmo Żory. Nasi zawodnicy zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami w walce o tytuły mistrzów śląska w poszczególnych kategoriach wiekowych, odnosząc przy tym znaczące sukcesy!

W Dąbrowie Górniczej odbyły się pływackie Mistrzostwa Śląska 13-latków, podczas których doskonale zaprezentowała się cała drużyna UKS Salmo Żory. Niekwestionowaną gwiazdą imprezy był Jakub Śliwka! Młody zawodnik z Żor został trzykrotnym Mistrzem Śląska na dystansach: 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem klasycznym, do tego dołożył brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym.

Duże sukcesy odniosły też pływaczki żorskiego klubu. Srebro na 200 m stylem grzbietowym oraz brąz na 200 m stylem zmiennym wywalczyła Weronika Fira. Nadia Lala została Wicemistrzynią Śląska na dystansie 200 m stylem motylkowym, a Julia Olma zdobyła brąz na 400 m stylem zmiennym. Dziewczyny z UKS Salmo udowodniły swój prymat na Śląsku w wyścigach sztafetowych. Zespół w składzie: Weronika Fira, Julia Olma, Nadia Lala i Zuzanna Grzymała nie dał szans rywalkom zdobywając złote medale na dystansie 4x100 m stylem zmiennym i 4x200 m stylem dowolnym oraz stając na drugim stopniu podium w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Łącznie zawodnicy UKS Salmo, trenowani przez Tomasza Śliwkę aż 11 razy stawali na podium, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Kilka dni później w Gliwicach rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w kategoriach: 14 lat, 15 lat, 16-18 lat i Open. W kategorii 15-latków trzykrotnym Mistrzem Śląska został Piotr Zdziebło! Zawodnik UKS Salmo triumfował na dystansach: 400 m stylem zmiennym, 200 m stylem zmiennym oraz 200 m stylem motylkowym. Brązowy medal w wyścigu 15-latek na 200 m stylem grzbietowym wywalczyła natomiast Izabela Kusak.