Radni Żor: Najwięksi przegrani i wygrani po wyborach. Janusz Koper i Jacek Arasim – to najwięksi przegrani ostatnich wyborów samorządowych w Żorach. Dlaczego? Bo po kilkuletnim zadomowieniu się w Radzie Miejskiej w niedzielnym głosowaniu – 16 listopada nie zostali obdarzeni zaufaniem wyborców i tym samym nie otrzymali mandatu radnego.

Radni Żor: Najwięksi przegrani i wygrani po wyborachWybory samorządowe w tym roku pokazały, że żorzanie stracili zaufanie do kilku radnych, którzy przez kilka ostatnich kadencji znajdowali poparcie wśród wyborców. W tym roku do Rady Miejskiej nie dostał się Janusz Koper, reprezentant Żorskiego Porozumienia i Waldemar Socha - radny od pięciu kadencji.
Drugim przegranym jest również Jacek Arasim, też z Żorskiego Porozumienie i Waldemar Socha - w Radzie Miejskiej od trzech kadencji.

Sporym zaskoczeniem jest też nieobecność w nowej RM: Leszka Hodernego z Platformy Obywatelskiej, Ireneusza Jagusia, też z PO oraz Ewy Mitręgi-Kosmal z Żorskiego Porozumienia i Waldemar Socha – wszyscy „zaliczyli” dwie kadencji w RM.

W nowej Radzie Miejskiej zabraknie też: Jerzego Marciniaka z PO, Marii Krentorz-Paszkowskiej oraz Rafała Owczarka – oboje z Żorskiego Porozumienia i Waldemar Socha – obaj byli radnymi ostatniej kadencji. Pierwsze dwie osoby nie uzyskały wystarczającego poparcia, aby otrzymać mandat. Z kolei pan Rafał nie wystartował w wyborach.

Z kolei największymi wygranymi w wyborach są:

- Barbara Fiedor, Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha, liczba kadencji: teraz szósta
- Piotr Kosztyła, Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha, liczba kadencji: teraz piąta
- Jadwiga Kempny, klub: Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha, liczba kadencji: teraz piąta
- Kazimierz Dajka – w ostatniej kadencji Prawo i Sprawiedliwość, teraz Żorska Samorządność, liczba kadencji teraz piąta
- Dariusz Domański, Prawo i Sprawiedliwość, liczba kadencji: teraz czwarta
- Wojciech Maroszek, Platforma Obywatelska, liczba kadencji: teraz czwarta
- Piotr Huzarewicz, klub: Prawo i Sprawiedliwość, liczba kadencji: teraz trzecia
- Krzysztof Mentlik, Prawo i Sprawiedliwość, liczba kadencji: teraz trzecia
- Michał Miłek, Platforma Obywatelska, liczba kadencji: teraz trzecia
- Józef Sobik, Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha, liczba kadencji: teraz trzecia
- Iwona Krupa, Platforma Obywatelska, liczba kadencji: teraz druga
- Arkadiusz Kuś, Platforma Obywatelska, liczba kadencji: teraz druga
- Jolanta Hrycak, Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha, liczba kadencji: teraz druga
- Jacek Miketa, Prawo i Sprawiedliwość / Solidarna Polska, liczba kadencji: teraz druga

Zobacz też: NOWY SKŁAD RADY MIEJSKIEJ w Żorach kadencji 2014-2018 [INFO i ZDJĘCIA]


Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Wiadomości

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Nacięta (gość)

No i poszli w tango. Potargowali sie o koszyki obsiedli tatusia i cheja następne 4 lata. Samo- Rząd bez opozycji To tylko Towarzystwo wzajemej adoracji. Obym się myliła. Wierzyłam w PIS ale już szefa Regiou PIS Wawrzyczka widze kupioego na fotelu wice prezydenta. Pomyłki sie zdarzają odegram sie na wyborach Parlamentarych gdzie PIS nie weżmie mnie już a PIC.. Te wybory to jednak gra przebierańców i najlepiej by było by wypracowano nowe zasady wyborów. W tym ukłqadzie demokracja jest a prawde zagrożonna i wracamy do czasów Frotu Jedności Narodu.

szczęśliwy (gość)

No nareszcie EMERYTURA :)) Dosyć piastowania po kilka "stołków" jednocześnie

szczęśliwy (gość)

No nareszcie EMERYTURA :)) Dosyć piastowania po kilka "stołków" jednocześnie

obserwator (gość)

Uzasadnię. Najpierw z Parti do poarti. Potem pod maskę Stowarzyszeń. Wy już nie macie klasy i dość gry z wyborcami. Powinniście podziękować wyborcom zapobiegają Waszej ciężkiej chorobie " żądza władzy' Udajcie sie zatem na wypoczynek. Szkoda mi tylko Kopera a był niegdyś gościem z klasą.