Wszystko wskazuje na to, że dopiero latem tego roku będziemy cieszyć się z wszystkich atrakcji, jakie pojawią się na terenie miasteczka westernowego w Żorach. Sprawdź i zobacz, co to będzie!

Od minionego wtorku w 13 obiektach westernowych w żorskiej krainie kowbojów zaczynają urządzać się inwestorzy. Prawie wszystkie budynki są już po odbiorze. Z kolei na terenie (za obiektem Westerlandii), gdzie "wyrośnie" z ziemi zadaszony rollercoaster ukryty w skale póki co nic się nie dzieje. Budowa rollercoastera powinna ruszyć w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Jak będziemy znać więcej szczegółów tej inwestycji, od razu damy Wam znać!


Tymczasem poznajcie z nami atrakcje żorskiej krainy kowbojów razem z firmą Budgast, która przygotowała wizualizacje:

SYMULATOR SFERYCZNY 5D
KULA PAROWA – STEAM ORB

Steam Orb – Kula Parowa to obiekt o kształcie kuli, będący symulatorem z projekcją na wycinku sfery. Urządzenie jest połączeniem elementów klasycznego kina 4D, symulatora i kina sferycznego. Aranżacja urządzenia inspirowana jest westernem, dzikim zachodem i XIX wieczną mechaniką z maszyną parową oraz współczesną wizją cybermechaniki spod znaku stali i pary. Symulator oferuje przejażdżkę wagonikiem drezyny torowej po chodnikach i korytarzach opuszczonej kopalni złota. Wchodząc do wnętrza Kuli Parowej uczestnik ma przed sobą platformę drezyny umieszczoną na symulatorze ruchów Hexapod, jednym z najnowocześniejszych urządzeń pozwalającym na symulację ruchu w 6 płaszczyznach swobody. Pozwala to na sterowanie wagonikiem w sposób wielokierunkowy, umożliwiając bardzo płynne oraz dynamiczne spektrum ruchów. Widownia urządzenia to specjalnie zaprojektowana platforma w kształcie wspomnianej wcześniej drezyny na której znajdują się ławeczki stylizowane na styl western, z zachowaniem wszystkich wymaganych norm bezpieczeństwa. Projekcja odbywa się na specjalnym ekranie stanowiącym wycinek sfery, który jest tak dopasowany aby możliwie jak najlepiej otaczał uczestników symulacji. Dodatkowym uzupełnieniem wrażeń są efekty specjalne, takie jak: zapach, stosowany w odpowiednich miejscach filmu, dym, efekt wiatru, efekt bryzy, deszczu a także efekt trzęsienia wagonika uzyskany automatycznie dzięki wykorzystaniu ruchomej platformy. Film pozbawiony jest elementów przemocy. Jest to symulacja podroży wagonikiem po krętych i niekiedy bardzo ekstremalnych torowiskach wnętrza opuszczonej kopalni złota.
Przejażdżka tą atrakcją to pewnik niezapomnianych wrażeń i typowo westernowej przygody!


ROLLERCOASTER czyli jazda w ciemnościach!
Jedna z głównych atrakcji każdego parku rozrywki na świecie. Jest to konstrukcja z wysokimi wzniesieniami, stromymi spadkami i gwałtownymi zakrętami, po której poruszają się pociągi z pasażerami. Tutaj jednak jako jedna z głównych atrakcji miasteczka westernowego słowo Roller Coaster nabiera nowego znaczenia. Nasze urządzenie jako jedne z pierwszych na świecie jest umieszczone w skałach!
Poza atrakcyjnością wizualną urządzenia niewątpliwie atrakcyjny dla odbiorców będzie fakt, że doznają oni bardzo silnych wrażeń powodowanych szybko następującymi po sobie pozornymi zmianami grawitacji związanymi ze stanami przeciążenia i nieważkości.
Jeżeli widzowie potrzebują potężnej dawki adrenaliny- trafili pod dobry adres!
Zakręty, strome wzniesienia, nagłe spadki- takie atrakcje czekają odwiedzających. Dodatkowym atutem Roller Coaster’a jest westernowa stylistyka urządzenia, której kolorystyka, jak i charakteryzacja nawiązują do całości kopalnianej zabudowy. Efekty pokazów laserowych, wodno-świetlne zjawiska, ruszająca się podłoga i dym z pewnością podziałają na wyobraźnię każdego! Dołącz do jazdy w ciemnościach przenikniętej efektami!


*** DESPERADOS
DESPERADOS to atrakcja, której zasada działania oparta jest na rywalizacji między graczami. Osoba, która zdobędzie największą ilość punktów zostaje zwycięzcą. Dzięki naszej atrakcji gracz może zostać prawdziwym pogromcą Dzikiego Zachodu!
Stylistyka nawiązuje do westernu, gdzie uczestnicy korzystający z maszyny odgrywają role szeryfa, którego zadaniem jest zaprowadzenie porządku w mieście. Jest to zabawa familijna, w której może wziąć udział cała rodzina. Im większa liczba graczy na sali, tym większa zabawa i satysfakcja z osiągniętego wyniku.
Na początku ma miejsce krótki trening- zapoznanie ze sprzętem, po której występuje prawdziwa gra: pojedynki na rewolwery oraz pościgi.
Na koniec system wybiera najlepszych graczy i pokazuje ich zdjęcia, które są wykonane dzięki systemowi foto do robienia zdjęć uczestnikom.
Do wyposażenia urządzenia zaliczamy siedzenia o kształcie miniatury konia wykonane z tworzywa, które poruszają się symulując pościg za przestępcą.
Połączenie interaktywności urządzenia z jego stylistyką przenosi uczestników w świat realnego westernu. Prezentowana przez nas atrakcja to stuprocentowa zabawa rodzinna i interaktywna pełna emocji przygoda na miarę XXI wieku.


*** KINO 6D
Kino 6D przeznaczone dla 8 osób jest to specjalne miejsce, w którym wirtualny świat spotyka się z rzeczywistością. Projekcje 3D zostały stworzone po to, aby dać każdemu widzowi wrażenie bycia częścią fabuły wyświetlanego filmu. Postacie i przedmioty dosłownie „wyskakują” z ekranu, powodując, że widzowie krzyczą ze strachu albo śmieją się próbując je chwycić rękoma. Dzięki sprytnym rozwiązaniom operator kina ma szeroką gamę dodatkowych efektów takich jak ruchome fotele, woda na twarz, wiatr, efekt myszy biegających po nogach, czy też zapach widz staje się prawdziwym uczestnikiem wydarzeń!


*** FIGLOPARK
Figlopark jest miejscem o wyjątkowym charakterze, zabawa w nim jest znakomitym sposobem na wesołe i całkowicie bezpieczne wypełnienie czasu naszych dzieci.
Jest też źródłem wytchnienia dla ich opiekunów!
Miejsce to zapewni dzieciom przeżycie niezapomnianych chwil radości i niesamowitych wrażeń.

Info: Budgast s.c.

Inną atrakcją będzie też
*** Karuzela UFO
Czy wiesz, że na terenie miasteczka westernowego w Żorach pojawi się UFO? To nie będzie "latający spodek", ale karuzela o takiej oryginalnej nazwie. Wyglądem nasza nowa atrakcja na Dzikim Zachodzie będzie właśnie przypominać pojazd z pozaziemskiej cywilizacji. Poczujemy dreszczyk emocji i wiatr we włosach, gdy huśtawka uniesie nas w gondoli na wysokość około 4 metrów. Pasażerowie w karuzeli będą znajdować się w jej obwodzie, twarzami zwróconymi do środka. Gondola w kształcie łódki ("latającego spodka") będzie oczywiście utrzymana w stylizacji Dzikiego Zachodu.
Średnica urządzenia ma mieć ok. 12 metrów i ma nas huśtać maksymalnie pod kątem ok.120 stopni.
Z karuzeli będą mogły skorzystać całe rodziny (ma to być też tzw. "karuzela familijna"). Najprawdopodobniej stanie za obiektem Westerlandii - krainy zabaw dla dzieci.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!