Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bielsko-Biała
W Dolinie Wapienicy rośnie Rowerowy Las

Fundacja Ekologiczna ,,Arka", Nadleśnictwo Bielsko i uczniowie Bielskiej Szkoły Rzemiosł posadzili pierwsze drzewa w Rowerowym Lesie, który wyrośnie w Beskidach. Sadzenie (przy wejściu do Doliny Wapienicy) poprzedził happening. Rowerowy Las jest efektem Ekologicznej Sztafety Rowerowej, którą ,,Arka" zorganizowała wiosną tego roku.

Sosnowiec
W Plazie można teraz zaadoptować rzekę

W Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sosnowiec Plaza odbyło się otwarcie wystawy Klubu Gaja ,,Zaadoptuj rzekę". W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Otwarcie połączone było z warsztatami edukacyjnymi. Wystawę można oglądać do 3 listopada.

Żory
O funduszach i unijnej kasie w Twinpigs

Podsumowanie projektu "Kompleksowe uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Żorach" było tematem konferencji, w której uczestniczyli m.in. Adam Zdziebło, wiceminister infrastruktury i rozwoju, Gabriela Lenartowicz, prezes WFOŚiGW, przedstawiciele NFOŚiGW, Banku Gospodarstwa Krajowego i władz samorządowych. Rozmawiano m.in. o roli funduszy w realizacji projektów współfinansowanych z pieniędzy europejskich i o nowej perspektywie finansowej UE. Uczestnicy obejrzeli efekty żorskich inwestycji, zwiedzając oczyszczalnię ścieków i stację uzdatniania wody. Konferencja odbyła się w Miasteczku Westernowym Twinpigs.

Fundusz dla regionu
W Blachowni z kranów leci krystaliczna woda, bo stara oczyszczalnia jest już teraz jak nowa

Ponad 7,5 mln zł kosztowała przebudowa oczyszczalni ścieków w Blachowni. Inwestycja została zrealizowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Kilka dni temu, przebudowana i zmodernizowana oczyszczalnia została uroczyście otwarta. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach reprezentowała podczas otwarcia oczyszczalni wiceprezes Agnieszka Siemińska. Katowicki Fundusz dofinansował inwestycję pożyczką w wysokości 5.243.187,40 zł, która została w części umorzona. Głównym celem przebudowy wysłużonej już oczyszczalni było zapewnienie skutecznego i efektywnego oczyszczania ścieków w aglomeracji poprzez modernizację mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków właśnie w Blachowni. Istniejąca oczyszczalnia została wybudowana w latach 90. ubiegłego wieku i nie spełniała już obowiązujących współcześnie norm. Teraz już je spełnia - jest jak nowa, choć po liftingu. Oczyszczone ścieki odprowadzane są do rzeki Stradomka zgodnie z pozwoleniem wydanym przez Starostę Częstochowskiego.

Śląskie Ekologiczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!