UKS Salmo Żory: Worek medali na mistrzostwach Polski 15-latków

Katarzyna Śleziona-Kołek
UKS Salmo Żory: Zawodnicy z UKS Salmo Żory przywieźli worek medali z Gorzowa Wielkopolskiego. Odbywały się tam Mistrzostwa Polski 15-latków. Podopieczni Krzysztofa Kretka sprawili sobie i fanom pływania wielką niespodziankę. Zdjęcia: UKS Salmo Żory

W sztafecie chłopców 4 x 200 m stylem dowolnym w składzie: Szymon Jaworski, Bartłomiej Uryga, Olaf Pajączkowski i Kacper Milbrant zdobyliśmy tytuł wicemistrza Polski. Podobny sukces ta sama sztafeta uzyskała na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym. Jednak to, co chłopaki zrobili na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym, przerosło najśmielsze oczekiwania. Ekipa chłopaków z Salmo wywalczyła tytuł mistrza Polski!

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

- Na słowa uznania zasługuje też Szymon Jaworski, najjaśniejsza gwiazda klubu. Szymon zachwycał swoimi występami, pobijając rekord za rekordem. Potwierdził wysoką klasę, zdobywając indywidualnie trzy tytuły wicemistrza Polski na 100 m stylem zmiennym, 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Wywalczył też brąz na 100 m stylem motylkowym – mówi Małgorzata Trzeciak z Salmo Żory.

Dobrze pływał też Kacper Milbrant, który kończył występy w pierwszej dziesiątce w kraju. Inni żorscy pływacy także mają powody do dumy. - Bartłomiej Uryga poprawił rekordy życiowe i w silnie obsadzonych konkurencjach zajmował jedenaste miejsca na 50 I 100 m stylem klasycznym. Marcel Sadło wystąpił w finale B w konkurencji 100 m stylem klasycznym. Monika Wagner uplasowała się na 14. miejscu na dystansie 200 m stylem motylkowym. Z kolei Agnieszka Tomasiak też wystąpiła w finale B w konkurencji 100 m stylem motylkowym – dodaje Małgorzata Trzeciak.

Ogólnie nasz klub zajął szóste miejsce w kraju na 147 klubów biorących udział w mistrzostwach.