(© Arch. Szymon Kamczyk)

Mężczyzna, który wykonywał prace remontowe na żorskim odcinku linii kolejowej w Kleszczowie przecierał oczy ze zdumienia, kiedy zobaczył na bocznicy wagon kolejowy. W takim widoku nie ma nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ów wagon został skradziony mężczyźnie ponad 2 lata temu. Policjanci już dawno umorzyli śledztwo...

W Żorach znaleziono wagon kolejowy, skradziony 2 lata temuDwa lata temu w powiecie częstochowskim doszło do kradzieży. Skradziono niecodzienny przedmiot, bo cały wagon kolejowy. Jego właściciel już dawno stracił nadzieję na odnalezienie pojazdu, tym bardziej, że policja umorzyła już śledztwo. Mężczyzna przyjechał jednak do Żor, by przeprowadzić prace remontowe torowiska na terenie miasta. - Widząc poruszający się po torowisku pojazd szynowy rozpoznał go po jego charakterystycznych cechach wyglądu. Nie dowierzał własnym oczom, gdyż wagon skradziono mu przed dwoma laty, a dochodzenie już umorzono. Właściciel przedstawił nie tylko dokumentację potwierdzającą ten fakt, ale i fotografie, na których widniał ów wagon zanim padł łupem przestępczym. Pracownik firmy, która w chwili zdarzenia dysponowała pojazdem szynowym nie miał natomiast bladego pojęcia, jak pojazd trafił na jej stan – wyjaśnia Kamila Siedlarz, rzecznik prasowa KMP Żory. Policjanci na nowo otworzą więc akta i wrócą do sprawy kradzieży. Teraz nowe policyjne śledztwo będzie miało wyjaśnić, w jaki sposób skradziony wagon znalazł się w Żorach.

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!