ZS nr 2 w Żorach: Uczniowie "Tischnera" na stażach we Włoszech. Po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera wzięli udział w stażach zawodowych we Włoszech w ramach projektu „Nowe doświadczenia gwarancją mobilności na europejskim rynku pracy”. Zdjęcia: ZS nr 2 w Żorach.

ZS nr 2 w Żorach: Uczniowie "Tischnera" na stażach we Włoszech [ZDJĘCIA]Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki unijnemu wsparciu.- Największą korzyścią dla uczestników projektu jest możliwość zdobywania kwalifikacji i doświadczenia zawodowego za granicą, poznawanie kultury pracy i praktyk stosowanych w europejskich firmach, a także poszerzanie znajomości języków obcych, szczególnie słownictwa branżowego. Staże zagraniczne uczą tolerancji i otwartości na inne kultury oraz dają niezwykłą motywację do dalszego kształcenia. Projekt pomaga w usamodzielnieniu się młodego człowieka, ponieważ rzucony na szerokie wody sam musi sobie ugotować jedzenie, zrobić zakupy, pójść do pracy - wylicza Joanna Krupa, koordynator projektu.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Uczniowie chwalą miesięczne praktyki. - Staże we Włoszech to coś, czego mi było trzeba! Dzięki nim zobaczyłam z bliska funkcjonowanie firm, podszkoliłam język angielski, poznałam kulturę obcego kraju - mówi Emilia Witala, uczennica z ZS nr 2 w Żorach.

Wyjazd do Włoch to była nie tylko praca, ale i ciekawe wycieczki. Uczniowie zwiedzili m.in.: Rimini, pływali w Morzu Adriatyckim, pojechali też do Wenecji i San Marino. - W Wenecji młodzież miała okazję podziwiać urokliwe miasto na wodzie, jego położenie na pasmach ziemi wyłaniających się spod wód laguny, wąziutkie stare uliczki, stragany z weneckimi maskami słynącymi na cały świat, gondole i klimat kawiarenek nad wodą - są to niezapomniane chwile, które młodzież zachowa w pamięci i będą one wspominanie jeszcze przez długie lata. Natomiast w San Marino mogli podziwiać piękno architektury państwa-miasta, które stanowi enklawę na obszarze Włoch. Uczniowie zachwyceni byli pięknymi krajobrazami tamtejszej okolicy - dodaje Joanna Krupa.

Info ze szkoły:

W Zespole Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera są realizowane następujące projekty ze środków Unii Europejskiej:
1. Comenius „ Open Minds! Open Europe! Together We Make It Better!”, w ramach którego szkoła współpracuje ze szkołami z Włoch, Portugalii, Turcji i Rumunii. Celem projektu jest przede wszystkim doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim.
2. POKL „Mam zawód, mam pracę w regionie” oraz „Mój wybór, mój zawód, moja kariera”, gdzie uczniowie uczestniczą w różnych zajęciach np. wyrównawczych z języka polskiego i matematyki, zajęciach z doradztwa zawodowego i wielu kursach, między innymi kursie spawania i kursie obsługi wózka widłowego i magazyniera.
2. Leonardo da Vinci realizowany we współpracy z Żorską Izbą Gospodarczą w ramach, którego uczniowie z klas fototechnicznych obecnie przebywają we Włoszech na stażach zawodowych. Projekt nosi nazwę „Mam perspektywy- mam lepszą pracę”
3. Leonardo da Vici „Nowe doświadczenia gwarancją mobilności na europejskim rynku pracy”, z którego właśnie wróciła grupa 18 uczniów z trzech zawodów: technik ekonomista,technik obsługi turystycznej oraz technik logistyk. Zaś kolejna grupa wyjechała 10 października i będzie tam na praktykach przez kolejne 4 tygodnie. Projekt ma na celu zwiększenie mobilności młodzieży na europejskim rynku pracy poprzez kształtowanie umiejętności praktycznych i teoretycznych w renomowanych włoskich firmach, biurach podróży, hotelach, przedsiębiorstwach logistycznych, biurach, gdzie zdobywają nowe i poszerzają zdobyte już w szkole doświadczenie.

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!