Żywe rekiny w Żorach będziemy mogli zobaczyć już 24 grudnia na żorskim Rynku! Mobilne rekinarium będzie czynne aż do 29 grudnia w godzinach od 10 do 18. Czy wiecie, jak wygląda reking leopard, czarnopłetwy, wąsaty i koralowy? Przekonacie się, wybierając się na nasz Rynek.

Żywe rekiny w ŻorachNajwiększe w Europie mobile rekinarium wkrótce przyjedzie do Żor. Olbrzymie akwarium z żywymi rekinami i 15 tys. litrów morskiej wody stanie na Rynku! Zobaczymy w nim 4 rekiny: koralowego, wąsatego, czarnopłetwego i leopardziego.

Co ważne nad akwarium znajduje się laboratorium, w którym czuwa się nad niełatwą technologią utrzymania równowagi i stabilności środowiska niezbędnego dla życia rekinów.

Rekiny będzie można oglądać od 24 do 29 grudnia w godzinach od 10 do 18.

Bilety kosztują 8 złotych - ulgowe (dla każdej osoby upoważnionej do zniżek - dzieci, studenci, emeryci) i 12 złotych - normalne.


- Nasze objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury. Czy wiesz, że znamy ponad 500 gatunków rekinów? Że w ciągu ostatnich 20 lat, prawie połowa z nich została wymordowana? To ma katastrofalny wpływ na faunę. Dlatego we współpracy z naukowcami i renomowanymi akwarystami morskimi na całym świecie staramy się stworzyć tzw „Bank dla Natury” - mówi Jacek Adamczewski, manager Żywe Rekiny SOS Sea, które organizuje akcję.

- Rekiny są na ziemi od 350 mln. lat, a ich największym zagrożeniem jest człowiek. Dlaczego?
PONIEWAŻ SIĘ ICH BOIMY. Naszym celem jest obalenie mitu o krwiożerczości rekinów. Rekiny zabijają rocznie 5 do 10 osób, podczas gdy człowiek w tym samym czasie zabija 50 do 100 mln sztuk rekinów. KTO JEST BARDZIEJ KRWIOŻERCZY? Dlatego przyjeżdżamy do Was z tym wyjątkowym pokazem - dodaje Jacek Adamczewski.

- Zapewnienie odpowiednich warunków i utrzymanie równowagi biologicznej dla rekinów w akwarium to bardzo ekstremalne wyzwanie. To przedsięwzięcie było poprzedzone latami badań i jest oparte o skomplikowaną maszynerię. Wiedzę na temat sztucznego środowiska dla rekinów posiada jedynie kilka osób na świecie wśród nich jest właściciel tego akwarium człowiek, który poświęcił swoje życie dla ratowania rekinów - Fabryce Lesieur – naukowiec, ekolog, biolog morski i były współpracownik legendarnego Jacquesa Cousteau. Człowiek który wędruje ze swoim akwarium po miastach Europy aby przekonać ludzi do konieczności utrzymania równowagi życia morskiego - mówi Jacek Adamczewski.

Polub nas na Facebooku

Zobacz zdjęcia tego, jak będzie wyglądać rekinarium!

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

krecik (gość)

Niech każdy rodzic wytłumaczy dziecku, skąd się wzieły te rekiny w żorach i jak fajnie czują się w tym akwarium i że wopgóle sa bardzo szczęśliwe podróżując ciężarówką. Żenujące przedstawienie.

mama (gość)

rewelka to mi sie podoba rekiny , karuzela w koncu coś sie dzieje ciekawego a jaka radośc dla dzieci ;)

Żorzanin. (gość)

A jak tam nasze rekiny którzy wyjechali na nasz koszt do Afryki.Chyba w kotle ich nie ugotowali ?