MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Katowicach nagrywano sceny do serialu "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL". Filmowcy byli na cmentarzu w Panewnikach

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
TVP Historia kręciła na cmentarzu w Panewnikach sceny do serialu dokumentalnego serii dokumentalnej "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. o najgroźniejszych polskich przestępstwach z PRL-u. To właśnie na Śląsku został pochowany Stanisław Jaros, który próbował zamordować Władysława Gomułkę.
TVP Historia kręciła na cmentarzu w Panewnikach sceny do serialu dokumentalnego serii dokumentalnej "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. o najgroźniejszych polskich przestępstwach z PRL-u. To właśnie na Śląsku został pochowany Stanisław Jaros, który próbował zamordować Władysława Gomułkę. Marzena Bugała-Astaszow / Polska Press
KATOWICE. Ekipa TVP Historia kręciła w sierpniu odcinek na cmentarzu przy Bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach, do nowej kryminalnej serii dokumentalnej "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. Dokument jest inspirowany książką dziennikarza Przemysława Semczuka o tym samym tytule. - Zebrałem w niej mnóstwo ciekawych historii kryminalnych z okresu PRL-u, które wydarzyły się właśnie w Polsce. Wydaje się, że kryminalnie nic się wtedy nie działo, a było wprost przeciwnie - zapowiada dziennikarz.

Zobacz zdjęcia -

kliknij TUTAJ!

W Katowicach nagrywano sceny do serialu "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL"

TVP Historia kręciła na cmentarzu w Panewnikach sceny do serialu dokumentalnego "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. o najgroźniejszych polskich przestępstwach z PRL-u. To właśnie na Śląsku został pochowany Stanisław Jaros, który próbował zamordować Władysława Gomułkę.

- Stanisław Jaros dwukrotnie próbował zamordować Władysława Gomułkę - opowiada Przemysław Semczuk, prowadzący i współscenarzysta serialu . - Za pierwszym razem na dodatek był w towarzystwie Nikity Chruszczowa, więc była to rzecz już zupełnie niebywała. Niestety został schwytany. Zwykły robotnik w akcie protestu chciał coś zmienić i zabić pierwszego sekretarza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Takie historie pojawią się w tym cyklu, zapraszamy przed ekrany pod koniec września do TVP Historia - dodaje.

"Porwania dzieci" będzie pierwszym odcinkiem nowej kryminalnej serii dokumentalnej "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”. W filmie przedstawiono cztery historie zaginięć dzieci z tego okresu. Dwie z nich zakończyły się tragicznie.

- W PRL wydarzyło się mnóstwo ciekawych historii kryminalnych. Były porwania dzieci, z którymi łączy się tytuł serialu. Czarna Wołga kojarzy nam się z porwaniami dzieci i to nie jest wcale legenda, do takiego porwania doszło w Warszawie o tym opowiemy. Były także napady na banki i to bardzo duże. Właściwie ten PRL przypominał bardziej Chicago z lat dwudziestych, niż komunistyczne państwo totalitarne. Mieliśmy terrorystów nie tyle porywających samoloty, co grożących zamachami bombowymi i tym, że jeśli nie zostanie zapłacony okup to samolot spadnie - opowiada Przemysław Semczuk.

Premierę pierwszego odcinka "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL” będzie można obejrzeć już 21 października.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto