13 kolejka rozgrywek czwartej ligi grupy II śląskiej: KS Żory v Nadwiślan Góra - wynik 2:3

Katarzyna Śleziona
Trzynasty mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla KS Żory. Po pierwszych trzech minutach prowadziliśmy 2:0! Jednak rywal i tak strzelił więcej.

Miała być druga wygrana w rundzie jesiennej, a było tak jak "zwykle" w tym sezonie. Piłkarze KS Żory po dramatycznym meczu przegrali u siebie 2:3 z Nadwiślanem Góra.
Tym samym po efektywnym i pierwszym tej jesieni zwycięstwie w dwunastej kolejce, już po raz ósmy musieli uznać wyższość rywala. Nadwiślan pokazał wielką ambicję, a gospodarze nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu aż do końcowego gwizdka sędziego. Bo po pierwszych trzech minutach meczu nasza drużyna prowadziła już 2:0!
Najpierw w pierwszej minucie spotkania fenomenalnym strzałem popisał się Robert Grzesik. Dwie minuty później bramkę do kolekcji naszego zespołu dołożył Tomasz Zmuda. Było 2:0 dla nas.
Gdy wydawało się, że los znowu zaczyna nam sprzyjać i gdy podopieczni Adama Buchty widzieli już kolejne cenne trzy punkty na swoim koncie, przyszło wielkie rozczarowanie.
Jeszcze przed przerwą gola dla rywali zdobył Mateja. Jak się okazało ta bramka kontaktowa podziałała bardzo mobilizująco na ekipę przyjezdnych. Zapewne słowa trenera gości w czasie przerwy też były motywujące, bo przeciwnik w drugiej osłonie meczu grał skutecznie. Już w 54. minucie gola wyrównującego strzelił dla gości Pazdziorek.
Było już 2:2. To był "zimy prysznic" dla naszego teamu. Kibice nie potrafili uwierzyć, że zwycięstwo tak łatwo nam się wymknęło.
Żorzanie wciąż próbowali swoich szans. Niestety w 70. minucie "gwoździa do trumny" wbił nam Moskal. Goście wygrywali już 2:3.
Mimo starań i woli walki nie udało nam się zdobyć choć gola kontaktowego i jednego punktu. Nadwiślan wygrał ostatecznie z żorską ekipą 2:3 i wskoczył na piąte miejsce w tabeli grupy drugiej śląskiej czwartej ligi.
Obecnie KS Żory ma na koncie 1 wygraną, 4 remisy i 8 porażek. Z dorobkiem 7 punktów plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Do lidera - LKS Czaniec traci aż 24 punkty!
Jutro w czternastej kolejce zmierzy się z drużyną Czarni Góral Żywiec. To będzie mecz wyjazdowy. Początek spotkania o godzinie 13.30.