15 medali żorskich karateków na zakończenie sezonu!

Marcin Lustig
15 medali żorskich karateków na zakończenie sezonu! UM Żory
15 medali żorskich karateków na zakończenie sezonu! Mocnym akcentem zakończyli sezon 2015/2016 zawodnicy Klubu Karate Kyokushin Shogun Żory. Żorscy karatecy pod kierownictwem sensei Dariusza Kudyka zdobyli aż 15 medali na IX Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Reprezentacja żorskiego Shoguna zdominowała kategorię młodzików, zarówno w konkurencji kata, jak i kumite, plasując się drużynowo na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej! Indywidulanie złote medale wywalczyło aż 4 żorskich karateków. Szymon Kieczka zwyciężył w kumite młodzików 14-15 lat w kategorii - 55 kg oraz w kata młodzików. Tobiasz Kocik zdobył złoto w kata dzieci do lat 9, a Mateusz Gaś - w kumite juniorów 16-17 lat w kategorii +75kg. Świetnie spisał się też Bartosz Sułowicz, który zdobył złoty medal w kumite młodzików 14-15 lat w kategorii +55 kg i srebrny medal w kata młodzików.

Mocnym akcentem zakończyli sezon 2015/2016 zawodnicy Klubu Karate Kyokushin Shogun Żory

Jagoda Sułowicz zdobyła srebro w kumite dziewcząt do lat 9 open i brąz w kata dzieci do lat 9. Drugie miejsca zajęli też: Jakub Solak (w kumite młodzików 14-15 lat +55 kg), Jakub Lis (w kumite chłopców 10-11 lat open), Kacper Żesławski (w kumite kadetów 12-13 lat -50 kg) i Miłosz Myszkowski (w kumite młodzików 14-15 lat -55 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast: Marta Zmarzły (w kumite kadetek 12-13 lat -45 kg), Grzegorz Kudyk (w kumite seniorów -80 kg) oraz Jakub Cebula (w kumite chłopców do lat 9 open). W turnieju wystartowali również Mateusz Zmarzły, Bartosz Konopka, Milena Nosal i Malwina Kocik.