5 kolejka II liga koszykówki SSKS Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy v AZS AGH Alstrom Kraków 92:83

ADI
Wielkie emocje w meczu 5 kolejki II ligi zafundowali swoim kibicom koszykarze Hawajskich Koszul.

Po zaciętej walce pokonali AZS AGH Alstrom Kraków 92:83. Beniaminek z Krakowa nie zamierzał tanio sprzedać skóry. Początek meczu należał jednak do gospodarzy, którzy po 3 minutach prowadzili już 10:0. Ta odsłona zakończyła się 9-punktową przewagą gospodarzy. W drugiej części meczu podopieczni Łukasza Szymika zwiększyli prowadzenie do 18 punktów i wydawało się, że nic już im w tym meczu nie grozi. Trzecia kwarta była jednak popisem koszykarzy z Krakowa, którzy w ciągu 5 minut zmniejszyli przewagę Hawajskich Koszul do zaledwie 4 punktów. Na domiar złego z boiska za niesportowe zachowanie wyleciał Jacek Rduch. Na przerwę żorzanie schodzili, prowadząc 8 punktami. Ostania część meczu zaczęła się od powiększenia przewagi "Hawajów" do 12 punktów. Alstrom jeszcze raz zbliżył się na 4 punkty jednak nasi zawodnicy nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa. Po 5 kolejkach Hawajskie Koszule z 8 punktami zajmują 6 miejsce w tabeli, tracąc 1 punkt do lidera.