9 medali dla karateków z Żor na początek sezonu - ZDJĘCIA

Szymon Kamczyk
Żorscy karatecy z Klubu Sztuk Walki SHOGUN Żory z przytupem rozpoczęli nowy sezon. W sobotę 9 września 2017 r.w Sieradzu odbył się XX Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza w którym wystartowało ponad 200 zawodników z Polski, Rosji, Czech i Niemiec. Siedmioosobowa reprezentacja żorskiego klubu pod kierownictwem sensei Dariusza Kudyka wywalczyła łącznie 9 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe.

Dwa złota wywalczył Szymon Kieczka, który był najlepszy w konkurencji kata (pokazy układów formalnych) juniorów, zaś drugi złoty medal wywalczył wspólnie z dwojgiem zawodników z Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin w konkurencji team kata. Cała trójka perfekcyjnie, jednocześnie wykonała kata seienchin. Szymon Kieczka wywalczył także srebrny medal w kategorii kumite (walka) juniorów – 60 kg.

Znakomite drugie miejsce zdobyła także debiutantka Elzbieta Wilczek w kumite juniorek +60 kg, warto też odnotować dwa srebra Darii Słupik: jedno zdobyła w formule Kyokushin w kategorii juniorek młodszych – 50 kg, drugie zaś w olimpijskiej formule WKF w kategorii juniorek młodszych open. Kolejny srebrny medal w kategorii kumite juniorów młodszych – 55 kg wywalczył Miłosz Myszkowski, zaś Paulina Chorągwicka i Mateusz Gaś zajęli trzecie miejsca na podium, odpowiednio w kategorii juniorek młodszych + 50 kg i juniorów – 80 kg.

Blisko strefy medalowej był także Kacper Żesławski, startujący w kategorii kata młodzików. Zdobyte medale stanowią dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 12-14 październik w Świnoujściu. Dwójka żorskich zawodników, Szymon Kieczka i Miłosz Myszkowski otrzymali już bezpośrednie powołania do Kadry Narodowej, pozostali muszą powalczyć o nie podczas zgrupowania kadry, które odbędzie się pod koniec września w Zakopanem.

W czasie, gdy zawodnicy klubu wracali już ze zwycięskich zawodów, najmłodsi i najstarsi karatecy z Shoguna wystąpili na małym pokazie w czasie festynu na ogródkach działkowych „Stokrotka” w Żorach Baranowicach, by zachęcić w ten sposób wszystkich do wstępowania w szeregi adeptów karate. Pokaz prowadził drugi z instruktorów klubu „Shogun”, senpai Tomasz Górecki. Wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z karate kyokushin sensei Dariusz Kudyk zaprasza na treningi, które odbywają się w Zespole Szkół Budowlano-Informatycznych przy ul. Rybnickiej:

· sekcja KARATE KIDS (początkująca, dzieci 5-10 lat + rodzice): - środa – godz.17:30 (mała sala) - piątek – godz.17:30 (duża sala)

· sekcja KARATE KIDS (od 10.2 kyu, dzieci 7-10 lat + rodzice): - wtorek – godz.17:30 (mała sala) - piątek – godz.17:30 (duża sala)

· sekcja KARATE KYOKUSHIN (dzieci +10/młodzież/dorośli): - wtorek – godz.18:30 (duża sala) - piątek – godz.18:30 (duża sala)

· . Poza zajęciami karate kyokushin Klub Sztuk Walki Shogun Żory organizuje również treningi dla młodzieży i dorosłych treningi mieszanych sztuk walki (MMA) oraz japońskiego miecza (IAIDO).