Biegacze z grupy HRmax Żory triumfowali na biegach w regionie! ZDJĘCIA

Szymon Kamczyk
Facebook.com/GB HRmax Żory
Panie z Grupy Biegowej HRmax Żory w ostatnim czasie znowu pokazały, że nie mają sobie równych. Ewa Macura wywalczyła srebro w swojej kategorii na IV Zimowym Biegu Orzeskim, a Katarzyna Bienioszek i Edyta Rutkowska zajęły zaszczytne II miejsce wśród kobiet na Górskim Ultramaratonie Zimowym w Zamieci!

24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy w Zamieci to jedna z najbardziej wymagających imprez biegowych na południu Polski. Specyfika biegu: pokonać jak największą ilość pętli na zmianę z partnerem w przeciągu 24 godzin. W tym biegu wystartowały żorzanki Katarzyna Bienioszek i Edyta Rutkowska. - Razem przebiegłyśmy 140 km, każda z nas po 70 km, co dało nam II miejsce wśród kobiet. Kolejna przygoda za nami... Kolejne przełamane bariery psychiczne i fizyczne! - komentuje Edyta Rutkowska. Taki wynik zagwarantował reprezentantkom HRmax wysokie drugie miejsce! Z kolei na 54. pozycji w klasyfikacji indywidualnej bieg ukończył ich kolega Tomasz Data.

Sukces odnotowała również żorzanka Ewa Macura, startując w IV Zimowym Biegu Orzeskim. Była 14. kobietą na mecie i jednocześnie drugą w swojej kategorii. Gratulujemy!