Egzotyczny sparingpartner piłkarek ręcznych z Żor. Szczypiornistki MTS-u zmierzyły się... z młodzieżową reprezentacją Egiptu. Jak im poszło?

Piotr Chrobok
Sparingowe rywalki żorzanek nieprzerwanie od 2015 roku są mistrzyniami Afrykami w swojej kategorii wiekowej. Facebook/MTS Żory
Takiego rywala piłkarki ręczne z Żor w swojej najnowszej historii jeszcze nie miały. Żorskie szczypiornistki w sparingowym meczu we własnej hali nie dość, że podejmowały reprezentację, to dodatkowo była to kadra bardzo egzotyczna. Podopieczne trenera Bartłomieja Dudy. rozegrały sparing z juniorkami z Egiptu.

Nie próżnują zajmujące pierwszą lokatę w tabeli grupy B I ligi piłkarki ręczne MTS-u Żory. Żeby nie wypaść z rytmu meczowego, dwutygodniową przerwę w rozgrywkach podopieczne trenera Bartłomieja Dudy wykorzystały na rozegranie starcia sparingowego.

Wprawdzie mecz nie był planowany od dawna, - żorzanki faktycznie miały zagrać, ale z innym rywalem - a udało się do niego doprowadzić dosłownie "za pięć dwunasta", to na pewno był on wartością dodaną dla żorskiej drużyny. W starciu sparingowym żorzanki miały bardzo nietypowego rywala.

Piłkarki ręczne MTS-u we własnej hali rywalizowały z... reprezentacją. A dokładnie z młodzieżową reprezentacją Egiptu. Do starcia doszło na skutek przetasowań wśród rywalek zawodniczek z Egiptu, które przebywając na zgrupowaniu w Lubinie miały rywalizować z drużyną z Niemiec, ale ta w ostatniej chwili "wypadła" ze sparingowego rozkładu afrykańskiej reprezentacji.

Kierownictwo młodzieżowej reprezentacji Egiptu zastępstwo znalazło w Żorach. Sztab MTS-u przyjął ofertę zespołu, bo jak twierdzą jego członkowie była to jedna z tych ofert, o których mówi się "nie do odrzucenia".

Sparingowe starcie rozpoczęły się po myśli drużyny z Żor. Pierwszego gola rzuciły Egipcjanki, ale wkrótce na kilkubramkowym prowadzeniu były zawodniczki MTS-u. Taki stan rzeczy utrzymał się do końcowych minut pierwszej części meczu.

Wówczas żorzanki spotkała kara za rażącą nieskuteczność. Grające w przewadze juniorki z Egiptu dogoniły szczypiornistki MTS-u i kiedy zawyła syrena oznaczają koniec pierwszej połowy, na tablicy widniał wynik 13:13.

Po zmianie stron obecne mistrzynie Afryki w swojej kategorii wiekowej wykorzystały błędy żorzanek i wyszły na prowadzenie. Tego nie oddały już do końca spotkania, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 28:24 dla egipskich juniorek.

Mimo porażki trenerzy żorskiej drużyny mają powody do zadowolenia. Jak wskazują był to zupełnie inny mecz niż te rozgrywane w starciach ligowych. Postawę MTS-u doceniły też rywalki.

- Drużyna z Afryki oceniła mecz z nami jako najlepszy sparing rozegrany w naszym kraju - przyznają przy Folwareckiej w Żorach.

Niewykluczone, że egzotyczny sparingpartner zagości w Żorach jeszcze raz. Jeśli wszystko dojdzie do skutku, MTS w trakcie przerwy od gier ligowych ponownie zmierzy się z kolejną z młodzieżowych drużyn Egiptu.

MTS Żory - młodzieżowa reprezentacja Egiptu 24:28 (13:13)