18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Eurowybory w Żorach 2014: Żorzanie głosują

Katarzyna Śleziona
Eurowybory w Żorach 2014: Żorzanie głosują na swoich kandydatów, którzy powinni zasiąść w nowej kadencji w Europarlamencie. Lokale wyborcze w Żorach będą dzisiaj czynne do godziny 21.

Eurowybory w Żorach 2014: Żorzanie głosują

Trwają eurowybory. W Żorach w 33 obwodach wyborczych może zagłosować 48225 osób uprawnionych do głosowania.

Przed godziną 10 odwiedziliśmy obwód wyborczy nr 4 znajdujący się w Szkole Podstawowej nr 3 na osiedlu 700-lecia w Żorach. Zagłosował tam m.in. Alojzy Ziółkowski, mieszkaniec al. Wojska Polskiego, który zawsze bierze udział w wyborach. - To mój obywatelski obowiązek - mówi nam pan Alojzy.

Aby oddać ważny głos, należy wpisać znak "X” w kratkę znajdującą się po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Postawienie znaku „x” w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Lokale wyborcze będą otwarte do godziny 21. Po ich zamknięciu zakończy się cisza wyborcza. Pierwsze wyniki zostaną jednak podane dopiero po godz. 23, gdy zakończy się głosowanie w całej Europie.

Sprawdźcie, gdzie możecie głosować. Wykaz lokali wyborczych w Żorach!

Więcej informacji o eurowyborach w Żorach w poniedziałek, 26 maja na portalu zory.naszemiasto.pl oraz w tygodniku Żory nasze miasto, dodatku do "Dziennika Zachodniego" - już 30 maja.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Jak na razie w Żorach eurowybory przebiegają spokojnie. Nie ma żadnych zakłóceń ciszy wyborczej.

W niedzielę, 25 maja Polacy wybiorą 51 europosłów do Europarlamentu spośród kandydatów z 13 dużych okręgów wyborczych. Posłowie do Parlamentu Europejskiego są wybierani na pięć lat.
Wśród zarejestrowanych kandydatów jest 128 posłów obecnej kadencji i 9 senatorów.
Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce w 2009 roku frekwencja wyniosła 24,5 procent, a w 2004 r. (odbyły się pierwsze wybory w Polsce) było to 20,9 procent.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto