Ewa Swoboda i koledzy odnotowali znakomite występy ZDJĘCIA

JACK, mat nadesłany
Ewa Swoboda i koledzy odnotowali znakomite występy
Ewa Swoboda i koledzy odnotowali znakomite występy UKS Czwórka Żory
Ewa Swoboda i koledzy odnotowali znakomite występy. Brawa dla sportowców UKS Czwórka Żory, którzy znów dali popis na sportowych arenach. ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

Ewa Swoboda i koledzy odnotowali znakomite występy. Brawa dla sportowców UKS Czwórka Żory.

Najszybsza kadetka w Europie EWA SWOBODA zajęła II miejsce w biegu na 100m podczas obywającego się w sobotę w Szczecinie - 60 Memoriału Janusza Kusocińskiego. Na starcie biegu stanęły najszybsze sprinterki w Polsce – wielokrotne medalistki Mistrzostw Polski i Europy : Marta Jeschke, Weronika Wedler , Anna Kiełbasińska. Po niezbyt udanym wyjściu z bloków startowych, Żorzanka doskonale pobiegła w drugiej części dystansu i zajęła II miejsce z wynikiem 11,75s minimalnie przegrywając z Martą Jeschke – 11,73s. Niestety, przeciwny wiatr nie pozwalał sprinterkom na uzyskanie rekordowych wyników.

To był ostatni start Ewy Swobody w tej części sezonu. Od poniedziałku rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów , które odbędą się w lipcu – w Eugene ( USA).
Doskonałą formą zabłysnęli również pozostali zawodnicy UKS „Czwórki” Żory. Na odbywających się 7 i 8 czerwca w Bielsku Białej - Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów zdobyli pięć medali. Złoty medal w biegu na 800m juniorów - wywalczył ROBERT ŁUKASIAK. Świetny bieg Żorzanina zaowocował nowym rekordem życiowym 1:54,84 s a tym samym Robert wypełnił minimum PZLA na Mistrzostwa Polski Juniorów , które wynosiło 1:56,00. Brązowy medalista halowych Mistrzostw Polski GRZEGORZ BIERNAT po raz kolejny potwierdził swój prymat na Śląsku w kategorii juniorów młodszych – na swoim koronnym dystansie – 400m, zdobył złoty medal w czasie 50,80s. W drugim dniu Mistrzostw Śląska do złota, Grzegorz „dorzucił” jeszcze srebro na dystansie dwukrotnie dłuższym – 800m w czasie 1:59,08. Warto dodać, że był to debiut młodego lekkoatlety na tym dystansie. Dwa srebrne medale zdobyła seniorka ALICJA SICIŃSKA – w pierwszym dniu Mistrzostw na dystansie 3000m , w drugim dniu Wicemistrzostwo wywalczyła w biegu na 800m. Patryk Brząkalik zajął V miejsce w biegu na 400m seniorów , Kamil Poloczek był szósty w finale 100m seniorów.

Bardzo dobre wyniki uzyskali również najmłodsi lekkoatleci „Czwórki” – młodzicy - startujący po za konkursem. Paweł Dzida uzyskał najlepsze wyniki w tym sezonie w biegach na 100 m ( 11,66s ) i 200m ( 23,83s) . Mateusz Gałuszka przebiegł 400m w czasie rekordu życiowego 54,32 s , Bartek Wachowicz – 61,94s. Rekordy życiowe na dystansie jednego okrążenia ustanowiły również Marta Łyp i Julia Han. Już w przyszły weekend - 14 czerwca w Częstochowie młodzicy będą walczyć o medale na Mistrzostwach Śląska.