Ewa Swoboda mistrzynią Europy juniorek!

Katarzyna Śleziona-Kołek
Ewa Swoboda mistrzynią Europy juniorek! Facebook Iwona Krupa
Ewa Swoboda mistrzynią Europy juniorek. Doskonałe wieści napłynęły z Eskilstuny w Szwecji. Żorzanka wygrała finałowy bieg na 100 metrów i wywalczyła złoto. Osiągnęła czas 11,52 s. Była bezkonkurencyjna!

Nasza Ewa nie dała szans rywalkom podczas Mistrzostw Europy Juniorek, jakie odbywały się w Eskilstunie w Szwecji. Nasza fenomenalna sprinterka wygrała wszystkie trzy biegi (eliminacje: 11,32 s., półfinał: 11,50 s i finał: 11,52 s). Druga na linii mety zameldowała się Lisa Meyer z Niemiec (11,64 s), a trzecia była Kristina Siwkowa z Rosji (11,68 s).

Warto dodać, że aktualnie Ewa Swoboda, podopieczna Iwony Krupy z UKS Czwórka Żory, plasuje się na pierwszym miejscu europejskich tabel w swojej kategorii w biegu na 100 m. Niedawno nasza Ewa podczas mitingu w austriackim St. Poelten przebiegła dystans 100 m w czasie 11,24 s - tym samym nasza sprinterka uzyskała minimum na Mistrzostwa Świata w seniorów w Pekinie.