Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ewa Swoboda: Na urodziny zdobyła złote medale!

Katarzyna Śleziona
Ewa Swoboda
Ewa Swoboda ARC. / Czwórka Żory
Ewa Swoboda: Na urodziny zdobyła złote medale! Ewa Swoboda, nasza fenomenalna sprinterka, wybiegała sobie w urodziny dwa złote medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W dniu swoich 16 urodzin żorzanka zapisała na konto nowe rekordy życiowe w biegach na 100 i 200 metrów.

Ewa Swoboda

: Na urodziny zdobyła złote medale!

Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka Żory" doskonale poradziła sobie na zawodach odbywających się na stadionie lekkoatletycznym w Łodzi. Wywalczyła piąty w karierze tytuł Mistrzyni Polski.
Nasza złota Ewa już po raz czwarty pobiła rekord Polski juniorek młodszych. W biegu na 100 metrów linię mety przekroczyła w czasie 11,54 sekundy. Doskonale poradziła sobie także na dystansie dwa razy dłuższym. Nie dała szans rywalkom i bieg na 200 metrów ukończyła w czasie poniżej 24 sekund. Wywalczyła złoty medal z rezultatem 23,92 sekundy. To był jej drugi złoty krążek na mistrzostwach w Łodzi.

Mimo młodego wieku Ewa od kilku lat pokazuje fanstatyczną formę na zawodach rangi krajowej i zagranicznej. W swojej kategorii wiekowej - juniorka młodsza nie ma od niej samej lepszej w Polsce zawodniczki. Na zawodach poza krajem jest zawsze w ścisłej czołówce - ostatnio w Doniecku zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorem Młodszych. Była najlepszą wśród europejskich biegaczek. Wszystkie sukcesy odnosi, pod okiem trenerki Iwony Krupy. KAKA