Faworyt zdobył brąz

(alek)
Drużyna Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu zdobyła brązowy medal podczas finałowego turnieju VIII Mistrzostw Polski w piłce siatkowej pracowników zakładów dla nieletnich.

W zawodach wystartowało osiem zespołów. Raciborzanie występowali w roli faworytów.

Nasza drużyna rozpoczęła turniej od porażki z zespołem z Pszczyny 1:2. Dzięki dwóm kolejnym zwycięstwom nad zespołami ze Świecia i Sadowic raciborzanie zajęli pierwsze miejsce w grupie A. W meczu półfinałowym nasza drużyna trafiła na zespół z Chojnic. Raciborzanie musieli ostatecznie uznać wyższość rywala, nie wygrywając ani jednego seta. O brązowy medal zagrały drużyny z Raciborza i Świecia. Mimo iż nasi już raz pokonali rywala w fazie grupowej, rozpoczęli pojedynek od przegranego seta. W kolejnej partii udało się odrobić straty i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla raciborzan. Mistrzostwo Polski w piłce siatkowej pracowników zakładów dla nieletnich zdobyła drużyna z Zawiercia.