Grudzień 2022 w Żorach: Przegląd najważniejszych wydarzeń listopada 2022

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd listopada 2022? Z nami miesięczną prasówkę z Żor nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd listopada 2022? Z nami miesięczną prasówkę z Żor nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Żor najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Najlepsze MEMY o Mistrzostwach Świata w Katarze. Intenet śmieje się z mundialu i polskiej kadry”?

Przegląd listopada 2022 w Żorach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najlepsze MEMY o Mistrzostwach Świata w Katarze. Intenet śmieje się z mundialu i polskiej kadry

Powiedzieć o mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze, że są kontrowersyjne, to nic nie powiedzieć. Brak możliwości kupienia piwa, niemalże niewolnicza praca ludzi przy budowie stadionów, kupowanie meczów... Wszystko to bezlitośnie wytknięte w prześmiewczych memach. Obrywa się także polskiej kadrze, która to tradycyjnie ma rozegrać trzy mecze: otwarcia, o wszystko i o honor. Zobaczcie, z czego jeszcze śmieje się internet!

📢 Już od grudnia, w szpitalu w Żorach ruszają bezpłatne badania tomografem komputerowym. Terminy mają być krótkie, wystarczy skierowanie

Nie tylko pacjenci szpitala w Żorach będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania tomografem komputerowym. Pracownia diagnostyczna żorskiego szpitala dysponuje bowiem nowoczesnym sprzętem, pozwalającym na wysoką jakość świadczonych usług. Szpital gwarantuje krótkie termin, wystarczy jedynie skierowanie od lekarza.

📢 Świąteczne paznokcie – kolory, wzory i zdobienia modne w tym sezonie. Inspiracje na świąteczny manicure na paznokcie hybrydowe i naturalne

Jak pomalować paznokcie na Święta? Można wybrać stonowany francuski manicure lub oryginalne wzory i kolory. Świąteczne paznokcie mogą być bowiem klasyczne albo odważne. W tym czasie można także pozwolić sobie na brokat i zabawne zdobienia, np. z motywem bombki czy renifera. Zobacz modne inspiracje na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Prasówka grudzień Żory: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Żor. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Miasto Żory zyskało prestiżowy tytuł. Nagrody trafiły również do dwóch żorskich firm

Na ręce prezydenta Żor trafiła nagroda Symbol Skutecznego Zarządzania 2022, którą uzyskało miasto między innymi za wprowadzenie Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej czy programu mieszkaniowego „Z przyszłością w Żorach". Odznaczenie to trafia do tych firm i instytucji, które są niedoścignionym wzorem dla swojej branży.

📢 W sklepach ruszyła sprzedaż choinek. Za niektóre z nich trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Znacznie tańsze są żywe drzewka

Choć do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze sporo czasu, już od kilku tygodni w sklepach wielkopowierzchniowych trwa sprzedaż choinek. Za sztuczną choinkę trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Zdecydowanie tańsze są za to żywe drzewka, które dostępne są zarówno w donicach, jak i cięte. Te dostaniemy już za kilkadziesiąt złotych.

📢 Żory: ukradł ubrania ze sklepu warte 850 złotych. Złodziej to 19-latek z Bielska-Białej. To nie pierwszy jego taki wybryk. Grozi mu odsiadka

Nawet pięć lat w więzieniu może spędzić 19-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Mężczyzna został przyłapany w Żorach na kradzieży w jednej z tamtejszych galerii handlowych. Złodziej ukradł ubrania warte 850 złotych. Ze skradzionym łupem zatrzymano go chwilę po kradzieży.

📢 Wyjątkowa uroczystość w Żorach - ZŁOTE GODY. Wspólnie przeżyli ponad 50 lat! Zostali uhonorowani przez prezydenta Waldemara Sochę

ŻORY. To była wyjątkowo uroczysta chwila, dla wielu długoletnich małżonków z Żor. Wspólnie przeżyli 50 i 60 lat razem. W ostatnich dniach, prezydent miasta Waldemar Socha odznaczył małżonków medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Małżonkowie otrzymali również listy gratulacyjne, kwiaty i kosze podarunkowe. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Rusza budowa basenu w Żorach! Będą zjeżdżalnie, wody plac zabaw i boiska. ZDJĘCIA

Rusza długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta budowa nowoczesnego basenu w Żorach-Roju. Podpisano już umowę z wykonawcą zadania, który będzie miał ponad 9 miesięcy na gruntowną przebudowę istniejącego obiektu, znajdującego się na terenie pokopalnianego ośrodka rekreacyjno-sportowego. Za kwotę 41,3 mln zł powstanie nowoczesne kąpielisko, wyposażone w wodny plac zabaw, zjeżdżalnie, wraz z boiskami do siatkówki i gry w tenisa ziemnego. Inwestycja ma zostać zakończona w sierpniu 2023 roku.

📢 Policjant z Żor powstrzymał agresora w restauracji. 70-letni mężczyzna groził, że użyje broni. To kryminalista z bogatą przeszłością

Wracamy do sprawy agresywnego mężczyzny, który w minioną sobotę groził użyciem broni w jednym z lokali gastronomicznych przy ulicy Kościuszki w Żorach. Mężczyzna wykrzykiwał, że ma przy sobie broń i zabije jednego z klientów. Okazuje się, że 70-latek z Jastrzębia-Zdroju jest dobrze znany organom ścigania i nie jest to jego pierwszy wybryk przeciw zdrowiu i mieniu innych osób.

📢 To przestępcy z Żor, poszukiwani przez policję. Mają na swoim koncie groźby, kradzieże i włamania. Zobacz, może kogoś widziałeś!

Widziałeś ich? Przedstawiamy kolejnych mieszkańców Żor, którzy poszukiwani są przez policję. Na swoim koncie mają groźby, udziały w bójce czy uporczywe uchylanie się od orzeczenia sądowego. To tylko niektóre z przewinień osób poszukiwanych przez Komendę Miejską Policji w Żorach.

📢 Makabryczne odkrycie w Żorach. Ludzkie szczątki odkryte w centrum! Najprawdopodobniej pochodzą z czasów II wojny światowej

Niezwykłego odkrycia dokonali pracownicy budowlani, którzy prowadzili wykopy przy ulicy Dworcowej, nieopodal Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Podczas prac ziemnych natrafili na fragmenty ludzkich szczątków. Po chwili odkryto także niewybuchy, najprawdopodobniej pochodzące z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano policję i saperów.

📢 Wiadomo już jakie utwory będzie przygrywała żorska fontanna. Mieszkańcy wybrali pięć piosenek

Gdy zakończy się remont fontanny na żorskim rynku, będzie można usłyszeć z niej „Marsz Imperialny” Johna Wiliamsa. To nie żart, a wybór samych mieszkańców, którzy w głosowaniu wybrali między innymi ścieżkę dźwiękową filmu Gwiezdne Wojny. W sumie fontanna będzie odgrywała pięć utworów.

📢 Wojciech Kałuża zrezygnował ze stanowiska wicemarszałka. W przeszłości był wiceprezydentem Żor

Poniedziałkowa sesja Sejmiku Województwa Śląskiego przyniosła prawdziwą rewolucję. Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz z kilkoma radnymi przeszli z Prawa i Sprawiedliwości do Ruchu Samorządowego Tak dla Polski. Odwołano także dotychczasowego przewodniczącego Jana Kawuloka z PiS, na miejsce którego powołano Marka Gzika z Koalicji Obywatelskiej. Rezygnację z funkcji wicemarszałka złożył z kolei były wiceprezydent Żor, Wojciech Kałuża.

📢 Setki ludzi w Śląskiem bez prądu! Oto lista miejscowości i godziny wyłączeń. Tam dziś nie będzie elektryczności!

Setki ludzi w Śląskiem zostanie dzisiaj, pozbawionych prądu! Mamy szczegółowe informacje o wyłączeniach energii elektrycznej w całym województwie śląskim. Wiadomo, jak potrafi zdenerwować brak prądu, więc lepiej być przygotowanym. Podajemy daty i godziny odcięcia prądu oraz konkretne adresy, których dotyczy. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ I SPRAWDŹ, CZY JEST TU TWOJA ULICA!

📢 Kierowca samochodu ciężarowego uszkodził sygnalizację w Żorach. Przywrócenie sprawności świateł zajmie kilka dni

Do niecodziennej sytuacji doszło dziś około godziny 12:30, na skrzyżowaniu Alei Armii Krajowej z ulicą Folwarecką. Przez błąd kierującego samochodem ciężarowym została uszkodzona sygnalizacja świetlna.

📢 Wszedł do restauracji w Żorach i zaczął krzyczeć, że zabije jednego z klientów. Wykrzykiwał, że ma przy sobie broń

Dzięki szybkiej interwencji jednego ze świadków zdarzenia, tym razem nie doszło do tragedii. W minioną sobotę, do jednej z żorskich restauracji wszedł agresywny mężczyzna, który w kierunku jednego z klientów zaczął wykrzykiwać, że go zabije. Był pobudzony i agresywny. W pewnym momencie zaczął krzyczeć, że ma przy sobie broń. Wtedy do akcji wkroczył świadek, którym okazał się policjant w czasie wolnym od służby, który przebywał w tym miejscu z rodziną. Agresywny mężczyzna został zatrzymany.

📢 Miejsca w Żorach, których już nie ma. Tu kiedyś chodziliśmy na zakupy. Dziś zostały tylko wspomnienia

Sklep budowlany Hagebau, Tesco przy ulicy Wodzisławskiej czy Minimal na osiedlu Sikorskiego - to tylko część z miejsc, gdzie mieszkańcy Żor niegdyś chodzili na zakupy. Dziś wiele z tych miejsc bezpowrotnie zniknęło z mapy miasta, a w miejscu niektórych z nich powstały nowe lokale usługowe i handlowe. Czy mieszkańcy miasta jeszcze je pamiętają? Zobaczcie archiwalne zdjęcia.

📢 Pszczółka Maja czy Eine Kleine Nachtmusik? Jakie utwory zagra żorska fontanna? Trwa głosowanie

Mieszkańcy Żor zgłosili już swoje propozycje utworów, które miałaby odgrywać fontanna na rynku. Padło wiele pomysłów, a wśród nich pod głosowanie poddano 10 utworów. To między innymi "Pszczółka Maja" Zbigniewa Wodeckiego czy "Marsz Imperialny" Johna Williamsa. Głosowanie trwa do 21 listopada.

📢 Znane są ceny węgla sprzedawanego przez miasto Żory. Wnioski są już przyjmowane

Mieszkańcy Żor mogą już składać wnioski o zakup węgla od samorządu. Te przyjmowane są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, mieszczącym się przy ulicy Wodzisławskiej 1 w Żorach. Wnioski można będzie składać stacjonarnie oraz online - poprzez specjalną platformę do kontaktu z urzędem. Obowiązują jednak pewne zasady w zakupie opału, zarówno dotyczące ilości, jak i tego kto może go nabyć. Znana jest już również cena węgla.

📢 Świąteczne samochody znów przejadą przez Żory! Przejazd przez dzielnice i finał na rynku

To już trzeci raz, gdy ulicami Żor przejadą świątecznie udekorowane samochody. W tym roku będzie ich aż 40 i dotrą do zdecydowanej większość dzielnic i wszystkich osiedli w Żorach. Już dziś warto zaplanować sobie to wydarzenie w kalendarzach, a odbędzie się ono 18 grudnia. Organizatorem jest stowarzyszenie Race For Victory.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie