Jak powinno się przygotować samochód do sprzedaży?

Materiał powstał we współpracy z Neptis
Wystawienie samochodu na sprzedaż to bułka z masłem, ale znalezienie chętnego na jego zakup to już bardziej skomplikowany proces. Chcesz sprzedać samochód i nie wiesz jak się do tego przygotować? Sprawdź nasze porady i opracuj skuteczny plan, który ułatwi Ci znalezienie kupca na Twoje auto.

Można rzec, że sprzedaż samochodu w obecnych czasach nie jest już tak skomplikowana. Wystarczy zamieścić ogłoszenie w internecie i tyle. Nic bardziej mylnego. Samo opublikowanie ogłoszenia w sieci nie jest wystarczająco skuteczne, jeśli nie korzysta się z pewnych tricków, które pomagają w sprzedaży używanych aut. Jakie to tricki? Sprawdź niżej!

Zadbaj o wizerunek swojego samochodu

Zanim wystawisz swój samochód na sprzedaż, dokładnie przygotuj go do prezentacji potencjalnym kupcom. Przede wszystkim - zabierz auto na myjnię i wyczyść je na błysk. Umyj karoserię, szyby, a także oczyść je w środku. Możesz także pokusić się o wypolerowanie auta, a także wypełnienie ubytków w lakierze. Odpowiedni focus na detailing jest potrzebny w sprzedaży samochodu, bardziej niż myślisz. Pojazd powinien się prezentować nienagannie, jakby był nowy.

Profesjonalna sesja foto kluczem do sukcesu!

Dobrze wykonane zdjęcia samochodu na sprzedaż, znacznie zwiększą jego szansę i wyróżnią ofertę na rynku. Jeśli masz możliwość, zrób zdjęcia aparatem cyfrowym, a jeśli Twój smartfon jest wyposażony w bardzo dobry aparat, to możesz zrobić sesję przy jego użyciu.

Zdjęcia powinny prezentować się fachowo i estetycznie. Zadbaj o scenerię – wybierz miejsce przyjazne dla oka, nieprzeładowane innymi elementami krajobrazu. Możesz zabrać samochód na pusty parking lub sfotografować go na ładnej, dobrze oświetlonej, ulicy.

Ważne jest również odpowiednie oświetlenie i perspektywa. Samochód na sprzedaż powinien być na pierwszym planie lub w centrum kadru. Rób zdjęcia w świetle dziennym, które znacznie korzystniej zaprezentuje Twój samochód. Nie zapomnij także o sfotografowaniu istotnych, dla potencjalnego kupca, detali. Zwłaszcza, gdy auto posiada jakieś ubytki.

Napisz ciekawe ogłoszenie

Wystawiając samochód na sprzedaż, weź pod uwagę to, że jest to kolejna oferta w morzu innych. Wyróżnij swoje ogłoszenie przy pomocy interesującego opisu. Nie musisz być Mickiewiczem, ale dobrze, jeśli ogłoszenie będzie napisane poprawnie językowo i będzie zawierało najważniejsze informacje.

Pamiętaj, by nie przekłamywać rzeczywistości i nie ukrywać żadnych wad i usterek - takie zabiegi są oszustwem!

W tytule ogłoszenia wskaż model pojazdu, wypełnij wszystkie niezbędne rubryki i podaj numer VIN, aby można było sprawdzić historię samochodu – to znacznie wzmocni pozycję Twojej oferty.

Gdzie sprzedać auto?

Samochód możesz sprzedać za pośrednictwem serwisów z ofertami motoryzacyjnymi. Wybierając odpowiednią platformę, zwróć uwagę na to, czy zamieszczenie w niej ogłoszenia jest darmowe czy płatne. Serwis z ofertami sprzedaży samochodów, taki jak Autoplac, który należy do Yanosika, jest całkowicie darmowy. Publikując w nim ogłoszenie sprzedażowe nie ponosisz żadnych ukrytych kosztów, a dodatkowo Twoja oferta jest udostępniana również w aplikacji Autoplac i na mapach w Yanosiku.

Powyższe wskazówki pomogą Ci opracować skuteczny plan sprzedaży Twojego samochodu. Wykonując każdy z tych kroków z pewnością uda Ci się szybko sprzedać swoje cztery kółka i znaleźć dobrego kupca. Trzymamy kciuki za udaną transakcję!

Materiał oryginalny: Jak powinno się przygotować samochód do sprzedaży? - śląskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie