Polecamy

Jak wybrać nasiona © Pixaline (Pixabay.com)
[3/14]

Jak wybrać nasiona

Bardzo ważne jest dobranie roślin do warunków, w jakich ma powstać łąka. Czy jest to miejsce słoneczne czy cieniste, podmokłe czy suche, jaka jest ziemia. Znajdziemy mieszanki nasion przygotowane z myślą o różnych warunkach, ale musimy je określić. Są mieszanki nasion na łąki suche, słoneczne, wilgotne, cieniste, ale też np. ziołowe, miododajne itp., itd.

Nasiona na łąki kwietne to najczęściej mieszanki traw oraz roślin kwitnących w różnych proporcjach. Kwiaty to zwykle rośliny albo rodzime ("dzikie") albo dobrze zadomowione, o małych wymaganiach i przystosowane do klimatu.

Warto wybierać takie mieszanki, gdzie udział kwiatów jest większy niż traw. Są też łąki złożone z samych kwiatów. Rośliny powinny być tak dobrane, żeby kwitły jak najdłużej. W mieszance powinny się też znajdować rośliny o różnych terminach kwitnienia, tak żeby łąka wyglądała ładnie przez cały sezon.


Łąki kwietne wyglądają pięknie i są łatwiejsze w utrzymaniu niż trawniki. Podpowiadamy, jak założyć kwiatową łąkę w ogrodzie, jakie nasiona posiać i jak często kosić.

Najnowsze wiadomości

reklama