Lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Czwórka Żory zakończyli sezon i zdobyli 15 medali

KAKA
Lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka Żory" zakończyli sezon. W imprezach rangi mistrzowskiej zdobyli w sumie 15 medali.

Miniony sezon był bardzo szczęśliwy dla młodych lekkoatletów z UKS "Czwórka Żory". Z wszystkich zawodów przywieźli worek medali: 11 złotych, dwa srebrne i dwa brązowe.
Gwiazdą zakończonego sezonu letniego była 14-letnia sprinterka, Ewa Swoboda, która kilkakrotnie triumfowała.- W czerwcu na przykład zwyciężyła w biegu na 100 metrów w prestiżowych zawodach Samsung Cup 2011 w Krakowie. Wywalczyła też złoty medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, ustanawiając rekord Śląska w biegu na 100 metrów, z wynikiem 12,07 sekund. Potem pobiła też rekord mitingu w biegu na 80 metrów na zawodach we Włoszech - mówi Iwona Krupa, trenerka "Czwórki Żory".
Największą sensację sprawiła jednak na zawodach w Chorzowie, gdzie 100 metrów pokonała w 11.97 sekund. Tym samym pobiła rekord Polski młodziczek, który miał 37 lat! Doskonale w sezonie radził sobie nasz czterokrotny mistrz Polski i wielokrotny rekordzista Śląska w skoku w dal - Krzysztof Szymoszek. Fenomenalnie spisał się m.in. na Mistrzostwach Śląska w Sosnowcu, gdzie jako junior zajął pierwsze miejsce. Poza tym z Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów w Częstochowie przywiózł dwa medale. Złoto wywalczył w skoku w dal, a brąz w biegu na 200 metrów.
Słowa uznania należą się też Patrykowi Brząkalikowi. Nasz czołowy junior młodszy na Śląsku w biegach średnich zdobył złoto m.in. w biegu na 800 metrów na Mistrzostwach Śląska, a potem na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Częstochowie.
Inni lekkoatleci z żorskiej ekipy także dobrze sobie radzili. Mariusz Kubiak - mistrz Śląska w biegu na 400 metrów, i czołowy średniodystansowiec - uzyskał m.in. najlepszy wynik na Śląsku w kategorii młodzieżowiec w biegu na 1000 m. Jego rezultat to 2:31,65. Wygrał też Żorski Bieg Uliczny na dystansie 1500 metrów.
Poza tym Hanna Szczypka zdobyła również dwa złote medale - na 1000 m na hali i na Mistrzostwach Śląska w biegach przełajowych.