Miasto Żory jest uczestnikiem akcji #szczepiMYgminy. Miasto zachęca - warto się zaszczepić przeciw COVID-19!

Akcja specjalna #szczepiMYgminy

Wideo

Akcja #szczepiMYgminy ma wspomóc samorządy w promocji szczepień. Łączymy siły i wspólnie, ramie w ramie, walczymy z epidemią. Władze organizują szczepienia, a my odpowiadamy na Wasze pytania, a także mówimy, dlaczego warto przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19.

Miasto Żory jest uczestnikiem akcji#szczepiMYgminy

W Żorach w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest już ponad 40 procent mieszkańców. To nadal za mało, aby móc ogłosić sukces w walce z epidemią. Wiele osób nie zdecydowało się na przyjęcie szczepionki, choć z jej dostępnością nie ma już problemów. W Żorach punktów szczepień jest pięć:

  • Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o. - Punkt Szczepień Powszechny, ul. Powstańców 6, 44-240 Żory tel. 535 559 351.
  • Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o. - Punkt Szczepień Populacyjny, ul. Powstańców 6, 44-240 Żory tel. 535 559 351.
  • NZOZ MEDYK - Punkt Szczepień Populacyjny, os. Księcia Władysława 27, 44-240 Żory tel. 32 43 41 355
  • NZOZ NA RONDZIE - Punkt Szczepień Populacyjny, ul. Aleja Wojska Polskiego 3c, 44-240 Żory tel. 666 226 416 (rejestracja od godz.9.00 do godz. 12.00)
  • Przychodnia Miejska w Żorach, filia w Roju - Punkt Szczepień Populacyjny, ul. Gwarków 22A, 44-240 Żory, tel. 32 44 07 68

- Uważamy, że należy brać udział w takich akcjach. Chcemy, by jak największa ilość mieszkańców naszego miasta przyjęła szczepionkę. Oczywiście wszystko na zasadach dobrowolności - wyjaśnia Daniel Wawrzyczek, wiceprezydent Żor, który podkreśla, że to właśnie w Żorach powstał jeden z pierwszych Powszechnych Punktów Szczepień przeciwko COVID-19.

Jak się zarejestrować na szczepienie?

Przeciw COVID-19 zaszczepić się mogą już nawet 12-latkowie. Szczepienie jest dostępne dla każdego, kto ma e-skierowanie. Jak się zarejestrować? Sposobów jest kilka. Można zadzwonić na infolinię 989, zarejestrować się online przez e-Rejestrację, wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333, zapisać się bezpośrednio w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie), bądź zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie Szpitala Miejskiego w Żorach Szczepienia COVID-19 (zory.pl).

Dlaczego warto się szczepić?

COVID-19 jest niebezpieczny! Musimy o tym pamiętać. Choć na największe niebezpieczeństwo narażone są osoby najstarsze i te z innymi poważnymi chorobami, to nie zapominajmy, że zakażenie niesie za sobą wiele poważnych skutków dla naszego organizmu niezależnie od wieku i stanu zdrowia przed zachorowaniem. Szczepimy się zatem dla własnego bezpieczeństwa i spokoju.

Szczepimy się także dla innych. Każda osoba, która przyjmie jeden z dostępnych preparatów, zbliża nas do osiągnięcia odporności populacyjnej. Szczepienie to także klucz do powrotu do normalności. Im więcej zaszczepionych, tym mniejsza szansa na powrót obostrzeń. Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak uporczywe jest noszenie maseczek czy przymusowe przesiadywanie w domu.

Czy szczepionki są bezpieczne i darmowe?

Oczywiście! Dostępne na rynku preparaty są bezpieczne, bezpłatne i skuteczne. Zostały zbadane przez naukowców i dopuszczone do użytku. Na świecie podano już miliardy dawek dostępnych szczepionek, a efekty szczepień widać już w wielu krajach.

Materiał oryginalny: Miasto Żory jest uczestnikiem akcji #szczepiMYgminy. Miasto zachęca - warto się zaszczepić przeciw COVID-19! - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie