Na boiskach: MUKS Sari Żory z wygranym sparingiem

Szymon Kamczyk
Trzeci sparing IV ligi rozegrany na własnej hali zakończył się zwycięstwem. Trener Waligórski dał możliwość gry każdej zawodniczce. Na szczególną pochwałę zasłużyła Patrycja Kozak ( przyjmująca), która pokazała drużynie i kibicom wiele skutecznych ataków.

W ostatnią sobotę młodzicy rozegrali pierwszy turniej trzeciego etapu. Walka o punkty była od początku do końca. Nie udało się wygrać. Chłopcy przegrali 0-2 z Pyskowicami i 0-2 z Rybnikiem.

Młodziczki Młodsze na półmetku rozgrywek

Duży niedosyt pozostanie u drużyny młodziczek młodszych po ostatnim turnieju drugiego etapu. - Podczas kolejnego turnieju 2 grudnia dziewczęta rozegrały dwa mecze. Pierwszy z Sokołem Katowice przegrany 1:2 gdzie trzeci set od początku bardzo wyrównany i zakończył się dopiero na przewagi 18:16. Po meczu było wiele łez, co utrudniło początek następnego meczu z Czechowicami w efekcie przegranym 1-2 i podobnie jak w pierwszym meczu tie-break był bardzo wyrównany. W tych dwóch meczach sędziowie wybrali MVP Maję Żuk, która w obu meczach tylko raz zaatakowała w aut oraz Karolinę Kanię za poświęcenie i zaangażowanie. Przed nami druga połowa rozgrywek. Dziewczyny z 7a są na dobrej drodze i jeszcze dadzą nam powody do radości - zapewnia Wiesława Pawletko z MUKS SARI Żory.

W ostatnim meczu tego etapu rozgrywek 6 grudnia w kategorii kadetek drużyna MUKS SARI przegrała z liderem grupy - UKS Jedynką Rybnik - 3:0 (-14,-22,-21). Teraz zespół potrzebuje odpoczynku i głębokiej analizy procesu treningowego. Drużyny grają dzięki wsparciu miasta Żory.