Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Narkotyki i dopalacze zabijają. Nauczyciele z Żor rozmawiali z policjantami o uzależnieniach

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Eksperymentowanie z substancjami odurzającymi może zakończyć się tragicznie. To szczególnie niebezpieczne dla osób młodych, którzy za namową innych osób, decydują się sięgnąć po zabronione substancje, mogące zagrażać ich życiu i zdrowiu. Między innymi o tym rozmawiał policjant z żorskiej komendy z nauczycielami Tischnera.

W ubiegły poniedziałek, policjant z żorskiej komendy spotkał się z nauczycielami Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach, by porozmawiać między innymi o problemach uzależnień od narkotyków i dopalaczy. To część akcji "Narkotyki i dopalacze zabijają".

- Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. W trakcie spotkania grono pedagogiczne mogło zapoznać się ze strukturą najbardziej popularnych substancji odurzających, a także narzędziami do ich zażywania, porcjowania i przechowywania - informuje asp. Marcin Leśniak, rzecznik prasowy żorskiej policji.

Policja apeluje także do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, by pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

- Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję - przypominają mundurowi.

Gdzie szukać pomocy?

  • 800 060 800 Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,
  • 116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,
  • 800 100 100 Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci,
  • 800 12 12 12 Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Narkotyki i dopalacze zabijają. Nauczyciele z Żor rozmawiali...

źródło: KMP Żory.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto