Nasi seniorzy walczą do końca! Zajęli VIII miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej UTW FOTO

Marcin Lustig
Nasi seniorzy walczą do końca! Zajęli VIII miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej UTW UTW Żory
Nasi seniorzy walczą do końca! Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego wieku w Żorach w zajęło VIII miejsce w klasyfikacji generalnej VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” która odbyła się w Łazach 21 maja.

Olimpiada w Łazach jest największą imprezą sportową w województwie, w Polsce i Europie. Wpisuje się ona doskonale w nowoczesną politykę senioralną i przypadające w tym roku obchody 120 Rocznicy Nowożytnych Letnich Igrzysk Olimpijskich.

W imprezie brało udział ponad 960 zawodników z 58 organizacji z całej Polski (od morza - Kołobrzeg, po Tatry – Cieszyn, Bielsko Biała, od zachodu – Polkowice, po wschód – Rzeszów, Przemyśl, Lublin) oraz z Wiednia i dwie drużyny z Ukrainy. Olimpiada sportowa w Łazach zgromadziła ok. 2000 uczestników. Rywalizacja odbywała się w dziesięciu konkurencjach.

Nasi seniorzy walczą do końca!

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach reprezentowało 17 zawodników. Przy pięknej, słonecznej pogodzie rozpoczęły się zmagania sportowe. Zaangażowani byli wszyscy zawodnicy ale zdobywać medale bądź punktowane miejsca udało się nielicznym.I tak należy w tym miejscu wymienić naszych najlepszych sportowców, którzy przyczynili się do sukcesu, jakim jest niewątpliwie fakt, zdobycia ósmego miejsca w klasyfikacji generalnej Olimpiady:

Jan Bednare

k bieg na 200 m, przedział wiekowy 60-69, czas 00:00:33.500, 1 miejsce, 8 punktów

Ryszard Wesołowski

D przełaje rowerowe, przedział wiekowy 50-59, czas 00:02:43.720, 5 miejsce, 4 punkty

Jan Łukowski

pływanie styl dowolny, przedział wiekowy 70-79, czas 0,55, 3 miejsce, 3.5 punktu