Nie musisz „umieć w gry”, żeby pracować w esporcie

Materiał informacyjny ESL Polska
Polska to wyjątkowe miejsce, aby zacząć przygodę w esporcie. To tu każdego roku odbywa się jedno z największych esportowych widowisk – Intel Extreme Masters Katowice, które w 2019 roku przyciągnęło do katowickiego Spodka i MCK ponad 170 000 kibiców i pasjonatów gamingu. W Polsce działa też jeden z największych hubów produkcyjnych ESL, w którym produkuje się turnieje i programy esportowe, transmitowane na cały świat.

Oglądając turniej Intel Extreme Masters wielu młodych ludzi zastanawia się, jak rozpocząć karierę zawodową w esporcie. Branża tak jak mało która obfituje w zawody, o których jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał. Takie funkcje jak caster czy streamer to tylko niektóre z nich. Branża cały czas poszukuje hostów, dziennikarzy, adminów, trenerów, psychologów, operatorów i wszelkiej maści specjalistów od organizacji eventów.

Pomóc w tym mogą takie firmy jak ESL, która jako jednak z niewielu na polskim rynku oferuje wyjątkowy program stażowy „Road to ESL”, pozwalający młodym ludziom na sprawdzenie, jak od kuchni wygląda m.in. organizacja największych esportowych wydarzeń na świecie. Potencjalnych ścieżek kariery jest wiele, można zostać m.in. casterem, dziennikarzem czy adminem.

Słowa, słowa, słowa, czyli jak to jest być zostać casterem?

Chyba każdy fan esportu w Polsce przynajmniej raz słyszał głosy „Morgena” i „Kubika”, którzy uchodzą za najbardziej znanych polskich casterów, czyli komentatorów rozgrywek esportowych. Jeśli nie, można to zrobić, klikając np. w ten link. W ubiegłych latach aspirujący komentatorzy mogli wziąć udział w specjalnych konkursach organizowanych przez ESL, które polegały na przesłaniu krótkiego filmiku z komentarzem z wybranego przez siebie meczu. Obecnie warto odezwać się osobiście do działu HR firmy, która cały czas szuka nowych casterów.

Słowa, słowa słowa... także pisane

Dziennikarzy zainteresowanych pracą w esporcie nieprzerwanie poszukuje także Cybersport.pl, czyli najstarszy polski serwis esportowy, który codziennie odwiedzają tysiące esportowych fanatyków.

Interesujesz się i wiesz więcej niż inni o CS:GO, League of Legends, grach mobilnych, a może technologii? Plus dla Ciebie! Jeśli dodatkowo potrafisz swoje myśli sprawnie przelewać na wirtualny papier, posługując się poprawną polszczyzną, to istnieje spora szansa, że zasilisz grono Cybersportowej redakcji. Wyślij do nas aplikację, napisz kilka słów o sobie, określ konkretnie, o czym chciałbyś u nas pisać i wyślij dwa próbne artykuły na wybrany przez siebie temat esportowy.

Ludzie z cienia, czyli jak zostać adminem

Dla wielu osób pierwszym krokiem w świecie profesjonalnego esportu jest posada tzw. admina, czyli swoistego „sędziego” esportowych rozgrywek. Admini dobrze wykonujący swoje obowiązki są praktycznie niewidoczni. Pozwalają „płynąć” graczom i grze, o ile ci pierwsi nie naruszają obowiązujących przepisów. Wtedy admini potrafią być bezlitośni: mogą nawet przerwać rozgrywkę i wyprosić gracza łamiącego regulamin. Szczęśliwie jednak, takie sytuacje są dziś egzotyczne. Bo w esporcie gra się fair-play.

Drzwi do esportowej kariery

Trwa właśnie 4. edycja programu stażowego: „Road to ESL”. To pierwszy w Polsce kompletny program stażowy dla tych, którzy szukają swojej szansy w świecie esportu. Swoich sił może w nim spróbować każda osoba, która ukończyła 18. rok życia. Staż trwa od 6 do 12 miesięcy, a każda z osób biorących udział w programie otrzyma miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1500 zł. Szczegóły dotyczące stażu można znaleźć na stronie internetowej firmy: https://about.eslgaming.com/pl/esl-poland-interns/

Program stażowy „Road to ESL” pozwala młodym ludziom na znalezienie swojego zawodowego powołania. Kierujemy go do osób powyżej 18. roku życia, „czujących miętę” do esportu i chcących spróbować swoich sił w takich obszarach jak komunikacja, księgowość, grafika komputerowa, produkcja TV czy HR. Naszym stażystom oferujemy nie tylko możliwość rozwoju w największej firmie esportowej, lecz przede wszystkim pełne know-how, które pozwoli im odnaleźć swoją indywidualną drogę w tym ciągle zmieniającym się świecie - mówi Adrian Kostrzębski, rzecznik prasowy ESL Polska.

W ramach 4. edycji „Road to ESL” firma ESL przygotowała ofertę stażową na różnorodnych stanowiskach. Wśród nich wymienić można m.in. staże w dziale Community HUB, obszarze realizacji transmisji, komunikacji i PR-u, księgowości, dziale graficznym czy Human Resources.

Materiał oryginalny: Nie musisz „umieć w gry”, żeby pracować w esporcie - śląskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie