Niebywały sukces żorzanki Sabiny Barteckiej! Podium w ważnym wyścigu triathlonowym

Robert Lewandowski
Mieszkanka Żor, Sabina Bartecka po raz kolejny pokazała swoją niebywałą formę sportową. Podczas jednego z największych wydarzeń triathlonowych na świecie, żorzanka zajęła drugie miejsce!

Challenge Roth to jedno z największych na świecie wydarzeń triathlonowych, które odbywają się na pełnym dystansie. To 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. W tegorocznej 20. już edycji tej imprezy sportowej, na starcie stanęło 3400 zawodników z 80 krajów. Wśród nich znalazła się mieszkanka Żor, Sabina Bartecka.

- Zawody Challenge Roth uchodzą za kultowe, a zarazem za jedne z najlepiej zorganizowanych na świecie. - Tego, co się dzieje na trasie i na stadionie, nie da się opisać. Jedna wielka fiesta. 260 tysięcy kibiców! Pokaz fajerwerków i entuzjastyczne witanie ostatnich uczestników, którzy o godzinie 23:00 przekraczają linię mety. Absolutnie niezapomniane wrażenia, dla mnie także dlatego, że udało mi się zrobić dobry wynik i zająć 2. miejsce w mocno obsadzonej kategorii kobiet – mówi dla UM Żory Sabina Bartecka, jedna z czołowych zawodniczek w Polsce.

Mimo upału, który panował podczas startów, zawodniczka przebiegła maraton w rekordowym czasie. Osiągnęła także nową życiówkę na długim dystansie, który pokonała w czasie 10:36:21. Ostatecznie w kategorii wiekowej W45, żorzanka zajęła 2. miejsce, będąc jedyną Polką, która stanęła na podium zawodów w Roth.

Już pod koniec października, zawodniczka wystartuje w Ironman 70.3 World Championship w Utah w Stanach Zjednoczonych.