MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niesamowity blok powstanie w Żorach - robi wrażenie!. Mamy wizualizacje Żorro! Zobaczcie. Podoba się?

Jacek Bombor
Jacek Bombor
BUDOWNICTWO. Niesamowity blok z 51 mieszkaniami (średnia powierzchnia 55-60m2) powstanie w Żorach, u zbiegu Prawniczej i Handlowej. Autorem projektu jest Maciej Franta.

Niesamowity blok powstanie w Żorach. Mamy wizualizacje Żorro! Zobaczcie

Niesamowity blok z 51 mieszkaniami powstanie w Żorach u zbiegu Prawniczej i Handlowej. Autorem projektu jest Maciej Franta.

Zobaczcie niesamowite wizualizacje

- Blok osadzony jest w niedalekiej odległości od osiedla budynków z wielkiej płyty, ukształtowany poprzez zastosowanie zasady modyfikacji kubaturowej typowego obiektu z tamtych czasów i nadania im wyjątkowości i cech architektonicznego "superbohatera" w swojej lokalizacji, odstającego jakością i standardem od otoczenia, kreującego się jako nowy wzór do dalszej przemiany dzielnicy i tej części miasta – tłumaczy ideę powstania Żorro architekt Maciej Franta.

Żorro ukształtowany jest poprzez kopię i w dalszych krokach rekompozycję typowego istniejącego w sąsiedztwie budynku mieszkaniowego prefabrykowanego.

- Następuje dynamiczne przecięcie prostopadłościennej, odartej z emocji i kompozycji bryły typowego prefabrykowanego budynku z wielkiej płyty odkrywając w jego surowej i pełnej marazmu facjacie prawdziwe jego serce, ciepłe i miękkie wnętrze dachowych tarasów i płynących ogrodów. Następnie otrzymuje wszystkie pozostałe atrybuty superbohatera: pelerynę prefabrykowanych żelbetowych tarasów wprowadzającą dodatkową potężną przestrzeń użytkową mieszkań i otwarcie widokowe na widoczne z działki Beskidy, maskę balustrad i zieleni przesłaniającą życie wewnętrzne w budynku dla mieszkańców zapewniającą komfort i swobodę ich użytkowania oraz kolor czarny nadający respektu, klasy i elegancji przyszłej postaci – dodaje autor projektu Maciej Franta.

Śmiały projekt wywołał dyskusję wśród mieszkańców na naszych fanpejdżu: zory. naszemiasto.pl. Są głosy zachwytu, ale i głosy, że w tym miejscu taka architektoniczna odwaga się nie sprawdzi.

- Miasto to nie jest suma bloków i domków. Miasto to różnorodność architektoniczna. Na przedostatniej sesji RM, prezydent mówił o budowie w tym rejonie 400-500 mieszkań. Tak wygląda ze zdjęcia, że ten Żorro (51 mieszkań) już jest w budowie - fundamenty są zalewane. I jest to prywatny inwestor. Bloki budowane przez ZTK będą poniżej, w kierunku AZE. Mam nadzieję, że te bloki z ZTK też będą mieć ciekawsze kształty niż prostopadłościan – napisał pan Józef.

- Mamy deficyt mieszkań, nie lepiej by było w pełni wykorzystać potencjał i wyższe piętra też zagospodarować? – napisała z kolei pani Dominika podkreślając, że do tej części miasta projekt może nie pasować. Mieszkańcy podnoszą, że lokatorzy będą mieli z jednej strony widok na dach Castoramy, a z drugiej na cmentarz, chociaż w oddaleniu.

W jakiej technologii powstanie budynek? Tradycyjnej o konstrukcji żelbetowej oraz ścianach murowanych. Zastosowano prefabrykowane tarasy żelbetowe.
- Tarasy i balkony wykończono w desce naturalnej a elewację zaprojektowano tynkowaną w kolorze czarnym. Budynek wyposażony został w oszczędne technologie ogrzewcze oraz wysokie parametry izolacyjności. Zaprojektowano szerokie okna wysokiej jakości. W środku będzie 51 mieszkań, łączna kubatura budynku to 5 tys. 720 metrów kwadratowych.

Niesamowity blok powstanie w Żorach - robi wrażenie!. Mamy w...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto